Madridning "Real" jamoasi hujumchisi Gonsalo Garsiya yangi bosh murabbiy Xabi Alonso qo‘l ostida dastlabki o‘yinlarda o‘zini yorqin ko‘rsatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli futbolchi Jahon Klublar chempionati guruh bosqichining uchinchi turida "Red Bull Zalsburg" darvozasiga gol urdi va jamoasining 3:0 hisobida g‘alaba qozonishida muhim rol o‘ynadi. Oldingi o‘yinda "Pachuka"ga qarshi (3:1) u golli pas berdi, birinchi turda esa "Al-Hilal"ga qarshi o‘yinda hisobni ochdi (1:1).
Uchala uchrashuvda ham Alonso Garsiyani asosiy tarkibda maydonga tushirdi. Marca nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Garsiya zaxira o‘yinchisidan jamoaning ajralmas futbolchisiga aylangan.
Murabbiy yosh ispaniyalik futbolchini hujumdagi yulduzlardan ustun qo‘yishga tayyor ekanligini aniq bildirdi. Bu esa uning jamoa uchun qanchalik muhimligini ko‘rsatadi.

Гонсало Гарсия был признан основным нападающим в "Реале"
Нападающий мадридского «Реала» Гонсало Гарсия ярко проявил себя в первых играх под руководством нового тренера Хави Альонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний футболист забил гол в третьем туре группового этапа чемпионата мира клубов в ворота «Ред Булл Зальцбург» и сыграл важную роль в победе своей команды со счетом 3:0. В предыдущем матче против «Пачуки» (3:1) он отдал голевую передачу, а в первом туре открыл счет в игре против «Аль-Хилаля» (1:1).
Во всех трех встречах Альонсо выпустил Гарсию в основном составе. По данным издания Marca, Гарсия стал неотъемлемым игроком команды, заменив запасного футболиста.
Тренер ясно дал понять, что готов поставить молодого испанского футболиста выше звезд нападения. Это подчеркивает его важность для команды.
Активность и эффективность Гарсии на поле способствуют усилению атакующей линии «Реала». Таким образом, Альонсо уделяет большое внимание молодым футболистам при формировании команды в новом стиле.