Darvin Nunyes, hujumchi bo‘lib, uning transfer huquqlari “Liverpul”ga tegishli, “Napoli”ga o‘tmasligi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda The Mirror nashri xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, 26 yoshli urugvaylik futbolchi Neapolga ko‘chishga tayyor, biroq transfer summasi kelishuvga to‘sqinlik qilmoqda.
“Liverpul” 82 million yevro talab qilmoqda, bu esa italiyalik tomon uchun maqbul emas. O‘tgan mavsumda Nunyes “Liverpul” safida 47 o‘yinda maydonga tushdi.
U yetti to‘p kiritib, yana yetti golli uzatmani amalga oshirdi. Darvinning “qizillar” bilan shartnomasi 2028-yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Uning bozor qiymati taxminan 45 million yevroni tashkil etadi. Shu sababli, tomonlar narx bo‘yicha kelisha olmasa, Nunyesning “Napoli”ga o‘tishi amalga oshmasligi mumkin.
Futbolchi va klublar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda. Bu jarayon keyingi kunlarda yangi qarorlar bilan yakunlanishi ehtimoli mavjud.

У Дарвина Нуньеса возникли проблемы с трансфером в Наполи
Дарвин Нуньес, нападающий, права на трансфер которого принадлежат «Ливерпулю», может не перейти в «Наполи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание The Mirror. По данным источника, 26-летний уругваец готов переехать в Неаполь, однако сумма трансфера мешает достижению соглашения.
«Ливерпуль» требует 82 миллиона евро, что является неприемлемым для итальянской стороны. В прошлом сезоне Нуньес провел 47 матчей за «Ливерпуль».
Он забил семь голов и сделал еще семь голевых передач. Контракт Дарвина с «красными» рассчитан до середины 2028 года.
Его рыночная стоимость составляет примерно 45 миллионов евро. Поэтому, если стороны не смогут договориться о цене, переход Нуньеса в «Наполи» может не состояться.
Переговоры между футболистом и клубами продолжаются. Этот процесс может завершиться новыми решениями в ближайшие дни.