Karraskal Rossiyaga yetib, “Dinamo” bilan mashg‘ulotda
Poytaxtning “Dinamo” jamoasi hujumchi yarim himoyachisi Xorge Karraskal Rossiyaga yetib keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbolchining 27 yoshli kolumbiyalik agenti Rodrigo Lopes ma’lum qildi. Lopesning so‘zlariga ko‘ra, Xorge allaqachon Rossiyada va qolgan ma’lumotlarni klubdan bilib olishingiz mumkin. Avvalroq “Dinamo” jamoasi Karraskalning jazolanganini ma’lum qilgan edi.
Futbolchi yozgi mashg‘ulotlarga o‘z vaqtida kelmaganligi sababli shartnomani buzgan hisoblanadi. Yangi mavsumda “Dinamo”ning birinchi o‘yinigacha uch haftadan kam vaqt qoldi. Jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpinning qo‘l ostidagi jamoa Premyer-liganing dastlabki turida o‘z maydonida “Baltika” jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Ushbu o‘yinda jamoa imkon qadar yaxshi natija ko‘rsatishga harakat qiladi. Mavsum oldidan yuzaga kelgan muammolarga qaramay, futbolchilar va murabbiylar jamoani oldinga olib chiqish uchun tayyor turishmoqda.
Futbolchilar o‘zlarini professional tarzda namoyon etib, o‘yinga yaxshilab tayyorlanmoqda. Shuningdek, muxlislar yangi mavsumdan yaxshi natijalar kutmoqda.
Jamoa rahbariyati va murabbiylar shtabi barcha zarur choralarni ko‘rmoqda. Shartnoma buzilishi va jazolanish holatlari jamoaning umumiy tayyorgarligiga salbiy ta’sir qilmasligi uchun alohida e’tibor qaratilmoqda.

Карраскал прибыл в Россию и занимается с "Динамо"
Нападающий полузащитник столичной команды «Динамо» Хорхе Карраскаль прибыл в Россию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил 27-летний колумбийский агент футболиста Родриго Лопес. По словам Лопеса, Хорхе уже в России, и остальную информацию можно узнать в клубе. Ранее команда «Динамо» сообщила о том, что Карраскаль был наказан.
Футболист считается нарушившим контракт из-за того, что не прибыл на летние сборы вовремя. До первой игры «Динамо» в новом сезоне осталось менее трех недель. Команда под руководством главного тренера Валерия Карпина сыграет в первом туре Премьер-лиги против команды «Балтика» на своем поле.
В этой игре команда постарается показать как можно лучший результат. Несмотря на проблемы, возникшие перед сезоном, футболисты и тренеры готовы вывести команду вперед.
Футболисты проявляют себя профессионально и тщательно готовятся к игре. Также болельщики ожидают хороших результатов в новом сезоне.
Руководство команды и тренерский штаб принимают все необходимые меры. Особое внимание уделяется тому, чтобы случаи нарушения контракта и наказания не оказали негативного влияния на общую подготовку команды.