Partizan CSKA va Dinamo bilan o‘yinlarda kuchaydi
Belgradning "Partizan" jamoasi bosh murabbiyi Srdjan Blagoevich Bratskiy kubogi doirasida CSKA va Moskvaning "Dinamo" jamoalariga qarshi o‘tkazilgan o‘yinlarning foydasi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z jamoasining yosh o‘rta yoshga ega ekanligini ta’kidlab, jamoa hozirda o‘zgarish jarayonida ekanini bildirdi. Blagoevichning so‘zlariga ko‘ra, yosh o‘yinchilarga amaliyot zarur va shuning uchun CSKA hamda "Dinamo"ga qarshi o‘yinlar tayyorgarlik jarayonida juda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Mutaxassisning fikricha, bunday raqiblar bilan o‘ynash jamoaga ko‘p narsani o‘rgatadi va ularni kuchaytiradi. Jamoada yagona tajribali futbolchi sifatida Bibars Natxo mavjud bo‘lib, u ilgari CSKA safida o‘ynagan.
Turnirda shuningdek, Serbiyadan OFK jamoasi ham ishtirok etmoqda. Turnirning birinchi o‘yinida "Dinamo" jamoasi OFKni to‘rtga nol hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu musobaqa yosh futbolchilar uchun o‘z mahoratini oshirish va jamoani kuchaytirish imkoniyatini yaratadi. Shuningdek, bu turdagi o‘yinlar murabbiylarga o‘z jamoasi holatini yaxshiroq baholashga yordam beradi.

Партизан усилился в играх с ЦСКА и Динамо
Главный тренер белградского "Партизана" Срджан Благоевич рассказал о пользе игр против ЦСКА и московского "Динамо" в рамках Кубка Братства. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что его команда состоит из молодых игроков и в настоящее время находится в процессе изменений. По словам Благоевича, молодым футболистам необходима практика, и поэтому игры против ЦСКА и "Динамо" будут иметь очень важное значение в процессе подготовки.
По мнению специалиста, игра с такими соперниками многому учит команду и усиливает её. В команде есть единственный опытный футболист — Бибарс Натхо, который ранее играл за ЦСКА.
В турнире также участвует команда OFK из Сербии. В первой игре турнира команда "Динамо" одержала победу над OFK со счетом 4:0.
Этот турнир предоставляет молодым футболистам возможность улучшить свои навыки и укрепить команду. Также такие игры помогают тренерам лучше оценить состояние своей команды.