Anton Zabolotniy Spartakda jamoani yetaklaydi
Foward Anton Zabolotniy «Spartak» klubiga o‘tdi, bu haqda iyul oyining birinchi kunida rasmiy ravishda e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli futbolchi suhbat davomida uning yangi jamoadagi roli haqida qanday tushuntirishlar berilganini aytdi. Zabolotniy so‘zlariga ko‘ra, u tajribali o‘yinchi sifatida jamoa ichida yetakchi bo‘lishi, yosh futbolchilarga o‘z namunasi bilan yordam berishi, jamoani oldinga yetaklashi va hamkorlarini ijobiy kayfiyat bilan ruhlantirishi kerak.
Bu haqida u «Spartak» matbuot xizmati bilan bo‘lgan intervyusida gapirdi. «Spartak»ga o‘tishdan oldin Anton Zabolotniy «Ximki» jamoasida o‘ynagan. Moskva viloyatidagi klub moliyaviy qiyinchiliklarga duch kelgani va kerakli litsenziyani ololmagani sabab faoliyatini to‘xtatgan. Premyer-liganing birinchi turida «Spartak» o‘z maydonida Makhachkala shahrining «Dinamo» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Bu uchrashuv jamoaning yangi mavsumdagi ilk sinovlaridan biri bo‘ladi. Anton Zabolotniy va uning yangi jamoasi muxlislar oldida yaxshi natija ko‘rsatishga intilmoqda.

Антон Заболотный ведет команду Спартак
Нападающий Антон Заболотный перешел в клуб «Спартак», об этом было официально объявлено в первый день июля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний футболист в ходе интервью рассказал, какие объяснения были даны о его новой роли в команде. По словам Заболотного, он должен быть лидером в команде как опытный игрок, помогать молодым футболистам своим примером, вести команду вперед и вдохновлять партнеров на позитивный лад.
Об этом он говорил в интервью с пресс-службой «Спартака». Перед переходом в «Спартак» Антон Заболотный играл в команде «Химки». Клуб из Московской области столкнулся с финансовыми трудностями и не смог получить необходимую лицензию, в результате чего приостановил свою деятельность. В первом туре Премьер-лиги «Спартак» проведет матч на своем поле против команды «Динамо» из Махачкалы.
Эта встреча станет одним из первых испытаний команды в новом сезоне. Антон Заболотный и его новая команда стремятся показать хороший результат перед своими болельщиками.