Anton Zabolotniy Spartakda kubok yutmoqchi
Hujumchi Anton Zabolotniy o‘zining "Spartak" klubiga o‘tishi rasman tasdiqlanganidan so‘ng matbuot xizmatiga intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tajribali futbolchidan yangi jamoa bilan shartnoma imzolagandan so‘ng o‘ziga qanday tilaklar bildirishi so‘raldi. Anton Zabolotniyning aytishicha, eng muhimi jarohatlardan holi bo‘lish va mavsum oxirida kubokni bosh ustiga ko‘tarmoqdir.
Uning asosiy maqsadi murabbiyning topshiriqlarini bajarish va har bir o‘yinda muxlislarni xursand qilishdir. Ushbu so‘zlar "Spartak" rasmiy saytida keltirilgan.
Anton Zabolotniy 34 yoshda bo‘lib, o‘tgan mavsumda u "Ximki" jamoasi safida o‘ynagan. Hozirda "Spartak" Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumiga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
Jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich rahbarligida dastlabki turda o‘z maydonida Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasiga qarshi bahs olib boradi. Yangi mavsumda "Spartak" jamoasi yuqori natijalarga erishishni, har bir o‘yinda kuchli va samarali o‘ynashni maqsad qilgan.
Anton kabi tajribali futbolchilarning jamoaga qo‘shilishi jamoaning imkoniyatlarini yanada kuchaytiradi. Muxlislar yangi mavsumdan katta umidlar bilan kutmoqda.

Антон Заболотный хочет выиграть кубок с Спартаком
Нападающий Антон Заболотный дал интервью пресс-службе после официального подтверждения своего перехода в клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
У опытного футболиста спросили, какие пожелания он хотел бы выразить после подписания контракта с новой командой. По словам Антона Заболотного, самое главное — это оставаться без травм и поднять кубок над головой в конце сезона.
Его основной целью является выполнение указаний тренера и радовать болельщиков в каждой игре. Эти слова приведены на официальном сайте "Спартака".
Антону Заболотному 34 года, в прошлом сезоне он играл за команду "Химки". В настоящее время "Спартак" готовится к новому сезону Российской Премьер-лиги.
Под руководством главного тренера Деяна Станковича команда в первом туре сыграет на своем поле против команды "Динамо" из Махачкалы. В новом сезоне команда "Спартак" ставит перед собой цель добиться высоких результатов и играть сильно и эффективно в каждой игре.
Присоединение таких опытных футболистов, как Антон, еще больше укрепит возможности команды. Болельщики с большими надеждами ждут нового сезона.