Gonsalo Garsiya Realning yutug‘ida asosiy omilni aytdi
Madridning “Real” jamoasi hujumchisi Gonsalo Garsiya Klublar Jahon Chempionati chorak finalidan o‘rin olgan “Yuventus”ga qarshi o‘yinda 1:0 hisobida g‘alaba qozonish haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli ispan futbolchisi o‘yinning 54-daqiqasida yagona golni urdi. Shu bilan u 2025 yilgi Jahon Klublar Chempionatida uchinchi golini kiritdi. Garsiya o‘z intervyusida o‘yinning qiyin kechishini, lekin jamoaning doimiy to‘pni bir qanotdan ikkinchi qanotga tezda o‘tkazish orqali raqibni charchitishga muvaffaq bo‘lganini ta’kidladi.
U so‘z bilan ifodalash qiyin bo‘lsa-da, jamoaning a’lo darajadagi jamoaviy ruhini ko‘rsatayotgani eng muhimi ekanini aytdi. Endi “Real” jamoasi chorak finalda Xabi Alonso boshchiligida “Borussiya” Dortmund va “Monterrey” jamoalari o‘rtasidagi g‘olib bilan bahs olib boradi. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim bosqich bo‘lib, g‘olib finalga yo‘l oladi.
Garsiyaning fikricha, bu murakkab, ammo ulkan imkoniyatlarni taqdim etuvchi o‘yin bo‘ladi. Jamoa barcha kuchini safarbar qilib, yanada yaxshi natijalar uchun harakat qiladi.

Гонсало Гарсия назвал основной фактор успеха Реала
Нападающий мадридского "Реала" Гонсало Гарсия высказался о победе со счетом 1:0 в матче четвертьфинала Кубка мира среди клубов против "Ювентуса". Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний испанский футболист забил единственный гол на 54-й минуте игры. Таким образом, он стал автором третьего гола на Кубке мира среди клубов 2025 года. Гарсия в своем интервью отметил, что игра была сложной, но команда смогла утомить соперника, быстро переводя мяч с одного фланга на другой.
Он сказал, что, хотя это трудно выразить словами, самое главное - это демонстрация отличного командного духа. Теперь "Реал" в четвертьфинале встретится с победителем матча между "Боруссией" Дортмунд и "Монтерреем" под руководством Хаби Алонсо. Этот матч станет важным этапом для команд, и победитель выйдет в финал.
По мнению Гарсии, это будет сложная, но предоставляющая огромные возможности игра. Команда мобилизует все свои силы и будет стремиться к еще лучшим результатам.