Sergey Yuran «Serik Belediyespor»ga bosh murabbiy bo‘ldi
Futbol bo‘yicha mutaxassis Dmitriy Cheryshev Rossiyalik murabbiy Sergey Yuraning Turkiyaning "Serik Belediyespor" jamoasiga bosh murabbiy sifatida tayinlanishi haqida fikrlarni bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Yuraning yangi lavozimda faoliyat yuritishi unga quvonch bag‘ishlayotganini aytdi va unga omad tiladi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Yuran boshqa chempionatda ishlash va murabbiylik qobiliyatini sinash istagida ekan.
56 yoshli murabbiyning so‘nggi ish joyi "Pari NN" klubi bo‘lgan. Rossiyada esa u Podmoskovye "Ximki", "SKA-Khabarovsk", Kaliningradning "Baltika" va boshqa jamoalarda murabbiylik qilgan.

Футбольный специалист Дмитрий Черышев высказал свои мысли о назначении российского тренера Сергея Юрана главным тренером турецкой команды «Серик Беледийеспор». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что Юрану будет радостно работать на новой должности и пожелал ему удачи. По словам специалиста, Юран хочет попробовать свои силы в другом чемпионате и проверить свои тренерские способности.
Последним местом работы 56-летнего тренера был клуб «Пари НН». В России он тренировал «Химки» из Подмосковья, «СКА-Хабаровск», калининградскую «Балтику» и другие команды.
Новая команда Юрана участвует во втором дивизионе Турции. Ожидается, что этот клуб откроет для него новые возможности и поможет продолжить карьеру на новом уровне.