Sobiq "Spartak" futbolchisi Aleksandr Mostovoy Sergey Yuraning “Serik Belediyespor” jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoy Yuraning Turkiya klubiga o'tgani haqida eshitganini aytdi. U ta’kidlashicha, hozirda rus klublari uchun bizning futbolchilarimiz kerak emas, buning o‘rniga esa chet ellik futbolchilar ko‘proq yollanmoqda.
Bu holat biroz achinarli, lekin biz Yuran uchun muxlislik qilishni davom ettiramiz va uning faoliyatini diqqat bilan kuzatamiz. “Serik Belediyespor” jamoasi Turkiyaning ikkinchi ligasida o‘ynaydi.
56 yoshli Yuran avval “Pari NN”, “Ximki”, “Spartak” va boshqa jamoalarda murabbiylik qilgan tajribaga ega. Uning yangi jamoasida qanday natijalar ko‘rsatishi futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli bo‘ladi.
Futbol sohasida shunday o‘zgarishlar davom etar ekan, yurtimiz futbolchilari uchun ham imkoniyatlar yaralishini tilab qolamiz.

Mostovoy: Юран тренирует в Турции, будем следить
Бывший футболист "Спартака" Александр Мостовой высказал мнение о назначении Сергея Юрана главным тренером команды "Серик Беледийеспор". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мостовой сказал, что слышал о переходе Юрана в турецкий клуб. Он подчеркнул, что в настоящее время российским клубам наши футболисты не нужны, вместо этого иностранные футболисты нанимаются в большем количестве.
Эта ситуация немного печальна, но мы продолжим болеть за Юрана и внимательно следить за его деятельностью. Команда "Серик Беледийеспор" играет во второй лиге Турции.
56-летний Юран имеет опыт тренерской работы в таких командах, как "Пари НН", "Химки", "Спартак" и других. Интересно будет увидеть, какие результаты он покажет в своей новой команде.
Пока в футболе происходят такие изменения, надеемся, что для наших футболистов также появятся возможности.