Sergeyev Dinamoda g‘oliblikka intilmoqda
Moskva "Dinamo" futbol klubi hujumchisi Ivan Sergeyev Samarqandning "Krylya Sovetov" klubidan poytaxt jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
30 yoshli futbolchi bilan uch yillik shartnoma imzolandi. Sergeyev "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida, “Bu chempionatda g‘olib bo‘lishimizga umid qilaman.
Bu yerda juda yaxshi jamoa tuzilgan. Men mashg‘ulotlarda ham, maydonda ham o‘z hissamni qo‘shishga harakat qilaman”, dedi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida Sergeyev 23 ta o‘yinda maydonga tushdi va 9 ta gol urdi. "Dinamo" klubi esa o‘tgan mavsum poytaxt chempionatida beshinchi o‘rinni egalladi.
Ivanning tajribasi va o‘yindagi faolligi jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda. Jamoa rahbariyati ham yangi futbolchining kelishini ijobiy baholamoqda va kelgusida muvaffaqiyatlarga erishish umidida.

Сергеев стремится к победе в Динамо
Нападающий московского футбольного клуба "Динамо" Иван Сергейев высказался о переходе из самарского клуба "Крылья Советов" в столичную команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С 30-летним футболистом был подписан трехлетний контракт. Сергейев в интервью телеканалу "Матч ТВ" сказал: "Я надеюсь, что мы станем чемпионами в этом сезоне.
Здесь сформирована очень хорошая команда. Я постараюсь внести свой вклад как на тренировках, так и на поле".
В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге Сергейев вышел на поле в 23 матчах и забил 9 голов. Клуб "Динамо" занял пятое место в столичном чемпионате в прошлом сезоне.
Ожидается, что опыт Ивана и его активность в игре окажут значительную помощь команде. Руководство клуба также положительно оценивает приход нового футболиста и надеется на достижения в будущем.