Fyodor Smolov janjal uchun uzr so‘radi, da’vo yo‘q
Biznesmen Andrey Popeluha, futbolchi Fyodor Smolov bilan yuzaga kelgan mojaro ishtirokchisi sifatida janjal haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Popeluha aytishicha, Smolov hammadan hisobni yopishni taklif qilgan, ammo u bunga rozi bo‘lmagan, shu sababli nizoli vaziyat yuzaga kelgan. Shuningdek, biznesmen darhol Smolovga hech qanday da'vosi yo‘qligini ma’lum qilgan.
Mojaro tugagach, futbolchi o‘zining advokatlari orqali uzr so‘ragan. Popeluha “Sport-Express”ga bergan intervyusida, "Biz biroz janjallashdik, u uzr so‘radi, hammasi joyida.
Jabrlangan tomondan ham hech qanday mojaro yo‘q", deb ta’kidladi. U shuningdek, Smolovdan kimdir pul talab qilgani haqida hech qanday ma’lumotga ega emasligini qo‘shimcha qildi, chunki uning kompaniyasi uchun uch million rubl katta summa emas va shu sababdan kimdir xavfga borishi ehtimoli kam.
Bundan tashqari, Smolov o‘sha kafeda ikki erkak bilan janjallashgani ma’lum bo‘ldi. Bu joyda avvalroq futbolchilar Aleksandr Kokorin va Pavel Mamaev ham janjallashgan edi.

Фёдор Смолов извинился за скандал, без претензий
Бизнесмен Андрей Попелуха, участник конфликта с футболистом Фёдором Смоловым, высказал своё мнение о скандале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Попелухи, Смолов предложил всем закрыть вопрос, но он не согласился, в результате чего возник конфликт. Также бизнесмен сразу же сообщил Смолову, что у него нет никаких претензий.
После завершения конфликта футболист через своих адвокатов извинился. Попелуха в интервью "Спорт-Экспресс" отметил: "Мы немного поругались, он извинился, всё в порядке.
С пострадавшей стороны тоже нет никаких конфликтов", - добавил он. Он также уточнил, что не имеет информации о том, что кто-то требовал деньги у Смолова, так как для его компании три миллиона рублей - это не большая сумма, и поэтому вероятность того, что кто-то пойдёт на риск, мала.
Кроме того, стало известно, что Смолов поссорился с двумя мужчинами в том кафе. Ранее в этом месте также конфликтовали футболисты Александр Кокорин и Павел Мамаев.