Smolov qo‘l ko‘targani uchun tanqid qilindi
Andreĭ Sozin, Rossiya futbol uyushmasi etik komitetining sobiq a’zosi, «Kofemaniya»dagi Fyodor Smolovning janjali haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hodisa may oyining oxirida sodir bo‘lgan bo‘lsa-da, voqea videosi yaqinda ommaga tarqaldi. Futbolchi ikki erkak bilan janjallashgan.
Sozinning so‘zlariga ko‘ra, «Ehtimol, u qo‘l harakatlarini shuncha faol qilganidek penaltini ham yaxshi urgani yaxshi bo‘lardi. Agar odamlar uning aybsiz deb hisoblasalar, bu ularning fikri.
Menimcha esa boshqacha. Inson qo‘lini ko‘tarib, boshqalarni urishi mumkin emas».
Ichki ishlar vazirligi voqea bo‘yicha jinoiy ish ochilmasligini ma’lum qildi. Shu bilan birga, jabrlangan tomonlar pul talab qilib, janjal videosi oshkor bo‘lmasligi uchun shantaj qilganliklari sababli, ular nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘atilishi mumkin.

Смолов был раскритикован за поднятую руку
Андрей Созин, бывший член этического комитета Российского футбольного союза, высказал свое мнение о скандале с Федором Смоловым в «Кофемании». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя инцидент произошел в конце мая, видео происшествия недавно стало доступно общественности. Футболист поссорился с двумя мужчинами.
По словам Созина, «возможно, было бы лучше, если бы он так же активно бил пенальти, как и делал жесты рукой. Если люди считают его невиновным, это их мнение.
Я же считаю иначе. Человек не может поднимать руку и бить других».
Министерство внутренних дел сообщило, что уголовное дело по инциденту не будет возбуждено. В то же время, поскольку пострадавшие стороны требовали деньги и шантажировали, чтобы видео конфликта не было обнародовано, против них может быть возбуждено уголовное дело.