28 yoshli sobiq futbolchi Rifat Jemaletdinov Turkiya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida futbol agenti Vladimir Kuz’michyov ma'lumot berdi. Hozirda futbolchining yangi jamoaga o‘tishi bo‘yicha ishlar olib borilmoqda.
Yaqin kunlarda bu borada aniq ma’lumot berilishi kutilmoqda. Qiziqish nafaqat Turkiyadan, balki Rossiyadan ham mavjud.
Biroq, ehtimol, Rifat faoliyatini aynan turk klubi safida davom ettiradi, deyiladi futbolchi vakilining so‘zlarida. Moskva jamoasi tarkibida Jemaletdinov 29 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urgan va to‘rt golga uzatma bergan.
U poytaxt “Lokomotiv” futbol akademiyasida tarbiyalangan. Rifatning professional faoliyati aynan shu akademiyadan boshlangan.
Hozirgi vaqtda uning yangi jamoada o‘zini namoyon etishi kutilmoqda. Futbol ixlosmandlari uning kelgusi faoliyatini diqqat bilan kuzatmoqda.

Рифат Джемалетдинов свою деятельность продолжит в Турции
28-летний бывший футболист Рифат Джемалетдинов может продолжить свою карьеру в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил футбольный агент Владимир Кузьмичёв. В настоящее время ведутся работы по переходу футболиста в новую команду.
В ближайшие дни ожидается предоставление конкретной информации по этому поводу. Интерес проявляется не только из Турции, но и из России.
Однако, вероятно, Рифат продолжит свою карьеру именно в составе турецкого клуба, говорится в словах представителя футболиста. В московской команде Джемалетдинов провел 29 матчей, забил два гола и сделал четыре голевые передачи.
Он был воспитан в футбольной академии московского "Локомотива". Профессиональная карьера Рифата началась именно в этой академии.
В настоящее время ожидается, что он проявит себя в новой команде. Футбольные болельщики внимательно следят за его дальнейшей карьерой.