Sergeyev: Dinamo chempionat va Kubokda g‘alaba qozonadi
Moskva «Dinamo» klubining yangi hujumchisi Ivan Sergeyev jamoaning keyingi mavsumda Rossiya chempionati va Kubogida g‘alaba uchun kurasha olishini ta’kidlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, eng asosiysi jamoa doim g‘alaba qozonishi kerak. Birgalikda ular chempionatda ham, Kubokda ham muvaffaqiyatga erishishlari mumkin.
Ivan Sergeyev 30 yoshda bo‘lib, markaziy hujumchi sifatida o‘ynaydi. U «Dinamo»ga Samaradagi «Krylya Sovetov» jamoasidan o‘tgan va uch yillik shartnoma imzolagan.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida «Dinamo» beshinchi o‘rinni egalladi. Shu mavsumda «Krasnodar» jamoasi birinchi bor chempionlikni qo‘lga kiritdi.
Yangi hujumchining qo‘shilishi bilan «Dinamo» jamoasi o‘z kuchini yanada oshirishni maqsad qilgan. Jamoa murabbiylari va futbolchilari kelgusi mavsumda yuqori natijalarga erishish uchun jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Сергеев: Динамо выиграет чемпионат и Кубок
Нападающий московского клуба «Динамо» Иван Сергеев подчеркивает, что команда сможет бороться за победу в чемпионате России и Кубке в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, самое главное — команда всегда должна побеждать. Вместе они могут добиться успеха как в чемпионате, так и в Кубке.
Иван Сергеев 30 лет и играет на позиции центрального нападающего. Он перешел в «Динамо» из самарских «Крыльев Советов» и подписал трехлетний контракт.
В прошлом сезоне «Динамо» заняло пятое место в Российской Премьер-Лиге. В этом сезоне команда «Краснодар» впервые завоевала чемпионство.
С добавлением нового нападающего «Динамо» ставит цель еще больше усилить свою команду. Тренеры и игроки команды серьезно готовятся к достижению высоких результатов в следующем сезоне.