Lissabonning “Sporting” jamoasi markaziy hujumchisi Viktor Dyokeresh Saudiya Arabistoni chempionatiga o‘tishni istamayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Record nashrining xabar berishicha, shvediyalik hujumchiga “Al-Qadisiyah” va “Al-Hilal” jamoalaridan takliflar bo‘lgan, ammo futbolchi bularni rad etgan. Dyokeresh faoliyatini Angliya Premer Ligasi doirasida davom ettirishni maqsad qilgan.
Oldinroq uning “Arsenal” jamoasiga o‘tishi asosiy variant sifatida ko‘rsatilgan edi. OAVlarda tomonlar o‘rtasida 2030 yilgacha amal qiluvchi shartnoma bo‘yicha kelishuv mavjudligi haqida xabarlar tarqaldi.
O‘tgan mavsumda Portugaliya chempionatida 27 yoshli hujumchi 33 ta o‘yinda maydonga tushib, 39 ta gol urdi va 7 ta golli uzatma berdi. Uning natijalari jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ldi va kelajakda ham yuqori darajada o‘ynashni davom ettirish niyatida.
Dyokereshning bu qarori uning faoliyatini yanada rivojlantirishga qaratilganligi aniq. Futbolchi o‘zining professional o‘sishini Angliya chempionatida davom ettirishni istaydi.

Дьокереш отклонил предложения Саудовской Аравии, выбрал Англию
Центральный нападающий лиссабонского "Спортинга" Виктор Дйокереш не хочет переходить в чемпионат Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Record, шведскому нападающему поступили предложения от команд "Аль-Кадисия" и "Аль-Хилаль", однако футболист их отклонил. Дйокереш нацелен продолжить свою карьеру в рамках английской Премьер-лиги.
Ранее его переход в команду "Арсенал" рассматривался как основной вариант. В СМИ появились сообщения о наличии соглашения между сторонами до 2030 года.
В прошлом сезоне в чемпионате Португалии 27-летний нападающий провел 33 матча, забил 39 голов и сделал 7 голевых передач. Его результаты имели важное значение для команды, и он намерен продолжать играть на высоком уровне в будущем.
Это решение Дйокереша явно направлено на дальнейшее развитие его карьеры. Футболист хочет продолжить свой профессиональный рост в английском чемпионате.