Portu jamoasiga italyan murabbiy tayinlandi
Portu rasmiy saytida jamoaning yangi bosh murabbiyi nomi e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kutilganidek, "ajdarlar" jamoasiga italyan mutaxassisi Fransesko Faroli bosh murabbiy etib tayinlandi. 36 yoshli murabbiy bilan Portugaliyaning mashhur klubi ikki mavsumga shartnoma imzoladi, ya’ni u 2027 yil o‘rtalarigacha jamoani boshqaradi.
Avvalgi faoliyati davomida Fransesko Faroli Amsterdamning "Ayaks" klubida ishlagan. 2024/2025 yilgi mavsum oxirida u bu klub bilan xayrlashgan edi, chunki mavsum muvaffaqiyatsiz yakunlandi.
O‘tgan mavsum Portugaliya chempionatida "Portu" uchinchi o‘rinni egallab, Yevropa Ligasi guruh bosqichiga yo‘l oldi. Shu bilan birga, mamlakat chempioni sifatida Lissabonning "Sporting" jamoasi nomi qayd etildi.

Команде Порту назначен итальянский тренер
На официальном сайте Порту была объявлена фамилия нового главного тренера команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как и ожидалось, главным тренером команды "драконов" назначен итальянский специалист Франческо Фароли. 36-летний тренер подписал контракт с известным клубом Португалии на два сезона, то есть он будет руководить командой до середины 2027 года.
В своей предыдущей деятельности Франческо Фароли работал в амстердамском клубе "Аякс". В конце сезона 2024/2025 он попрощался с этим клубом, так как сезон завершился неудачно.
В прошлом сезоне в чемпионате Португалии "Порту" занял третье место и вышел в групповой этап Лиги Европы. При этом название чемпиона страны было присвоено лиссабонскому клубу "Спортинг".