Hujumchi Viktor Dyokeresh yaqin orada "Arsenal" jamoasi libosini kiyishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sportbladet nashrining xabar berishicha, hozirda "kanonirlar" va "Sporting" klubi o‘rtasida so‘nggi kelishuv tafsilotlari bo‘yicha muzokaralar olib borilmoqda. Kelishuv yaqin haftalarda rasmiylashtirilishi kutilmoqda.
Manba ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli futbolchi Dyokeresh uchun transfer summasi taxminan 900 million shved kronini tashkil qiladi. Bu miqdor evroga aylantirilganda 80 million atrofida bo‘ladi.
Viktor Shvetsiya tarixidagi eng qimmat futbolchi bo‘lishi kutilmoqda. O‘tgan mavsumda Viktor Dyokeresh 52 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 54 ta gol urdi va jamoadoshlariga 13 ta golli uzatma berdi.

Арсенал официально приобретает Виктора Дйокереша
Нападающий Виктор Дйокереш, ожидается, скоро наденет форму команды "Арсенал". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sportbladet, в настоящее время ведутся переговоры между "канонирами" и клубом "Спортинг" по последним деталям соглашения. Ожидается, что сделка будет оформлена в ближайшие недели.
Согласно источникам, сумма трансфера 27-летнего футболиста Дйокереша составит примерно 900 миллионов шведских крон. Эта сумма при конвертации в евро составит около 80 миллионов.
Ожидается, что Виктор станет самым дорогим футболистом в истории Швеции. В прошлом сезоне Виктор Дйокереш провел 52 официальных матча, забил 54 гола и сделал 13 голевых передач своим партнерам по команде.