Georgiy Djikiya himoyachisining agenti Vladimir Kuzmichyov o‘z mijoziga qiziqish bildirayotgan «Serik Belediyespor» jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda Djikiya «Ximki» jamoasida markaziy himoyachi sifatida maydonga tushib, 19 ta o‘yinda ishtirok etdi va 2 ta sariq kartochka oldi. Jamoaning tugatilishi natijasida u erkin agentga aylandi.
Kuzmichyovning so‘zlariga ko‘ra, Rossiyalik mutaxassis Sergey Yuran boshqarayotgan klub 31 yoshli futbolchiga hech qanday taklif bilan chiqmagan. «Antalyaspor» esa bizga birinchi bo‘lib murojaat qilgan jamoalardan biri bo‘ldi va ular bilan muzokaralar olib bordik, deydi Kuzmichyov.
«Serikspor» o‘tgan yili Turkiyaning ikkinchi divizionida chempion bo‘lib, yuqori ligaga ko‘tarildi. Jamoada Rossiyalik sarmoyador va murabbiy bilan birga uch nafar o‘zbek futbolchisi ham faoliyat yuritmoqda.
Ular – Kirill Gotsuk, Dmitriy Tixiy va Ilyo Berkovskiy. Bu jamoaning tarkibi va imkoniyatlari kelgusida ham o‘sish va rivojlanishga xizmat qiladi.

Агент Джикии Юран сообщил, что команда не заинтересована
Агент защитника Георгия Джикии Владимир Кузьмичёв высказал мнение о команде «Серик Belediyespor», которая проявляет интерес к его клиенту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне Джикия выступал в команде «Химки» в качестве центрального защитника, приняв участие в 19 матчах и получив 2 жёлтые карточки. В результате расформирования команды он стал свободным агентом.
По словам Кузьмичёва, клуб, которым управляет российский специалист Сергей Юран, не делал никаких предложений 31-летнему футболисту. «Антальяспор» же стал одной из первых команд, которая обратилась к нам, и мы вели переговоры с ними, говорит Кузьмичёв.
«Серикспор» в прошлом году стал чемпионом второго дивизиона Турции и поднялся в высшую лигу. В команде также выступают трое узбекских футболистов вместе с российским инвестором и тренером.
Это – Кирилл Гоцук, Дмитрий Тихий и Илья Берковский. Состав и возможности этой команды будут способствовать дальнейшему росту и развитию.