Bulykin: Tyukavin va Sergeyev kuchli hamkorlik qiladi
Sobiq “Dinamo” futbolchisi Dmitriy Bulykin Ivan Sergeyevni jamoaga qabul qilinishiga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bulykin fikricha, Konstantin Tyukavin sog‘lig‘ini tiklagach, “oq-ko‘k” jamoa hujumida yaxshi o‘yin aloqasi yuzaga kelishi mumkin. U Tyukavinning tezroq sog‘ayib, maydonga qaytishini tilab, u bilan Sergeyev o‘rtasida kuchli raqobat va hamkorlik bo‘lishini ta’kidladi.
Sog‘lom raqobat futbolchilarning rivojlanishi va motivatsiyasiga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Ma’lum bo‘lishicha, Konstantin Tyukavin bahor boshida og‘ir tizza jarohati olgan edi.
U operatsiyani muvaffaqiyatli o‘tkazib, jarrohlikdan keyingi tiklanish jarayonini boshlab yuborgan. Mutaxassislar Tyukavinning sentyabr oyida to‘p bilan shug‘ullanishga qaytishini kutmoqda.
Rossiya chempionatining yangi mavsumining birinchi turida “Dinamo” jamoasi “Baltika” bilan o‘yin o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv 18 iyul kuni bo‘lib o‘tadi va Premyer-liganing yangi mavsumini ochadi.
Bu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otadi va jamoalar o‘rtasida kuchli raqobat bo‘lishi kutilmoqda.

Булыкин: Тюкавин и Сергеев будут сильно сотрудничать
Бывший футболист «Динамо» Дмитрий Булыкин высказал свои мысли о принятии Ивана Сергеева в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Булыкина, после восстановления здоровья Константина Тюкавин, в атаке «бело-голубых» может возникнуть хорошая игровая связь. Он выразил надежду, что Тюкавин быстрее поправится и вернется на поле, отметив, что между ним и Сергеевым будет сильная конкуренция и сотрудничество.
Здоровая конкуренция положительно сказывается на развитии и мотивации футболистов. Известно, что Константин Тюкавин получил серьезную травму колена в начале весны.
Он успешно перенес операцию и начал процесс восстановления после хирургического вмешательства. Специалисты ожидают, что Тюкавин вернется к тренировкам с мячом в сентябре.
В первом туре нового сезона чемпионата России команда «Динамо» сыграет с «Балтикой». Этот матч состоится 18 июля и откроет новый сезон Премьер-лиги.