Eron AQSH uchuvchisini o'ldirganini e'lon qildi
Londonning "Chelsi" va "Arsenal" klublari qanot himoyachisi Noni Maduweke transferi shartlarini muhokama qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ishonchli manbalarga ko‘ra, 23 yoshli futbolchi klub almashishga qiziqish bildirgan va "kanonirlar"ga og‘zaki rozilik bergan. Hozirda klublar o‘rtasida kelishuv yo‘q, chunki "Chelsi" ingliz futbolchisi uchun taxminan 58 million yevro so‘ramoqda, "Arsenal" esa taxminan 46 million yevro to‘lashga tayyor.
Transfermarkt portali mutaxassislari futbolchining qiymatini 40 million yevro deb baholamoqda. Uning amaldagi shartnomasi 2030 yilgacha mo‘ljallangan bo‘lib, unda yana bir yilga uzaytirish imkoniyati mavjud.
Hozirda tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va kelishuv shartlari hali yakunlanmagan. Futbolchining yangi jamoaga o‘tishi bo‘yicha qaror yaqin vaqt ichida qabul qilinishi kutilmoqda.

Арсенал сообщил, сколько заплатит за Мадуэке
Лондонские клубы "Челси" и "Арсенал" обсуждают условия трансфера защитника Нони Мадуеке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По надежным источникам, 23-летний футболист выразил интерес к смене клуба и дал устное согласие "канонирам". В настоящее время между клубами нет соглашения, так как "Челси" требует около 58 миллионов евро за английского игрока, в то время как "Арсенал" готов заплатить около 46 миллионов евро.
Эксперты портала Transfermarkt оценивают стоимость футболиста в 40 миллионов евро. Его действующий контракт рассчитан до 2030 года, с возможностью продления еще на год.
В настоящее время продолжаются переговоры между сторонами, и условия соглашения еще не завершены. Ожидается, что решение о переходе футболиста в новую команду будет принято в ближайшее время.