Duglas Luis Angliyaga qaytishni rejalashtirmoqda
Yuventus yarim himoyachisi Duglas Luis o‘zining kelajakdagi faoliyati bo‘yicha aniq qaror qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turin klubi braziliyalik futbolchiga yangi jamoa qidirishi mumkinligini ma’lum qilgan. TBR Football ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli futbolchi Yuventusni tark etib, Angliya Premer Ligasi jamoalaridan biriga qaytishni rejalashtirmoqda.
Uning xizmatlariga Manchester Yunayted va Tottenham jamoalari qiziqish bildirmoqda. Duglas Luis Italiyaga ko‘chib o‘tishdan oldin besh yil davomida Angliyadagi Aston Villa jamoasida to‘p surgan.
O‘tgan yil Yuventus uni Aston Villadan 51,5 million yevro evaziga sotib olgan. Shuningdek, Luis 2026 yilda bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatida ishtirok etishni istaydi.
Shu sababli, uning uchun muntazam o‘yin amaliyoti juda muhim ahamiyatga ega. Futbolchi faoliyatini davom ettirishda doimiy maydonga tushish imkoniyatini ta’minlashni ustuvor vazifa deb biladi.

Дуглас Луис планирует вернуться в Англию
Полузащитник Ювентуса Дуглас Луис принял четкое решение о своем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Туринский клуб сообщил, что бразильский футболист может искать новую команду. По данным TBR Football, 27-летний футболист планирует покинуть Ювентус и вернуться в одну из команд английской Премьер-лиги.
На его услуги проявляют интерес Манчестер Юнайтед и Тоттенхэм. Дуглас Луис играл в команде Астон Вилла в Англии в течение пяти лет перед переездом в Италию.
В прошлом году Ювентус купил его у Астон Виллы за 51,5 миллиона евро. Кроме того, Луис хочет участвовать в чемпионате мира, который пройдет в 2026 году.
По этой причине для него очень важно иметь регулярную игровую практику. Футболист считает приоритетной задачей обеспечить себе возможность постоянно выходить на поле.