Klopp yangi murabbiy bilan 10 soat suhbatlashdi
Iyunning oxirida RB Leyptsig jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga Ole Verner tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bild nashrining xabar berishicha, Red Bull futbol bo‘limi rahbari Yurgen Klopp hamda RB Leyptsig sport direktori Marsel Shefer Verner bilan deyarli o‘n soat davomida suhbatlashishdi. Suhbati davomida Klopp va Shefer jamoaning 2025/2026 mavsumidagi taktik ko‘rinishi haqida fikr almashishdi.
Ular RB Leyptsigning bosim o‘tkazuvchi va o‘yinda ustunlik qiluvchi uslubini qayta tiklashi, chuqur himoya chizig‘ini buzishga qaratilgan o‘yin uslubini rivojlantirishi kerakligini ta’kidlashdi. O‘tgan mavsumda RB Leyptsig Germaniya chempionatida yettinchi o‘rinni egalladi.
Natijada jamoa Yevrokubok musobaqalariga yo‘l oldirolmadi. Bu holat jamoa uchun muhim saboq bo‘lib, oldingi xatolarni tahlil qilib, yangi mavsumga yanada puxta tayyorgarlik ko‘rish zarurligini ko‘rsatmoqda.

Клопп поговорил с новым тренером 10 часов
В конце июня главным тренером команды РБ Лейпциг был назначен Оле Вернер. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Bild, руководитель футбольного отдела Red Bull Юрген Клопп и спортивный директор РБ Лейпциг Марсель Шефер беседовали с Вернером почти десять часов. В ходе разговора Клопп и Шефер обменялись мнениями о тактическом облике команды в сезоне 2025/2026.
Они подчеркнули, что РБ Лейпциг должен восстановить стиль игры, основанный на прессинге и доминировании в игре, а также развивать стиль игры, направленный на разрушение глубокой защитной линии. В прошлом сезоне РБ Лейпциг занял седьмое место в чемпионате Германии.
В результате команда не смогла пробиться в еврокубковые турниры. Эта ситуация стала важным уроком для команды, показывающим необходимость проанализировать предыдущие ошибки и более тщательно подготовиться к новому сезону.