Musiala jarohatdan keyin Donnarummani ayblamadi
Bavariya jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Jamal Musiala yaqinda bo‘lib o‘tgan Jahon klub chempionati doirasidagi PSJga qarshi o‘yinda jiddiy jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Musiala jarrohlik amaliyotidan o‘tdi va uzoq muddat maydonga qaytolmasligi ma’lum bo‘ldi. Chorshanba kuni Musiala ijtimoiy tarmoqlarda video murojaat qildi.
U o‘zini qo‘llab-quvvatlaganlarga minnatdorchilik bildirdi va operatsiyadan keyin o‘zini yaxshi his qilayotganini ta’kidladi. Futbolchi PSJ darvozaboni Janluiji Donnarummani ayblamayotganini, jarohat uning bilan to‘qnashuv natijasida yuzaga kelganini ma’lum qildi.
Musiala shunday dedi: Hech kim aybdor emas. Bunday vaziyatlar bo‘lishi tabiiy.
Yangi mavsumdagi birinchi rasmiy o‘yinni Bavariya jamoasi 16 avgust kuni Germaniya Superkubogi doirasida Shtutgartga qarshi o‘tkazadi.

Мусиала после травмы не обвинил Доннарумму
Нападающий полузащитник команды Бавария Джамал Мусиала недавно получил серьезную травму в матче против ПСЖ в рамках чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мусиала перенес хирургическую операцию, и стало известно, что он не сможет вернуться на поле в течение длительного времени. В среду Мусиала обратился к своим поклонникам в видеообращении в социальных сетях.
Он поблагодарил всех, кто его поддерживал, и отметил, что после операции чувствует себя хорошо. Футболист сообщил, что не обвиняет вратаря ПСЖ Джанлуиджи Доннарумму, и травма произошла в результате столкновения с ним.
Мусиала сказал: Никто не виноват. Такие ситуации естественны.
Первый официальный матч нового сезона команда Бавария проведет 16 августа против Штутгарта в рамках Суперкубка Германии.