Roma Brightondan hujumchini ijaraga olmoqchi
Brighton jamoasining markaziy hujumchisi Evan Ferguson Roma klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist Fabrizio Romano xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, Roma 20 yoshli irlandiyalik futbolchini ijaraga olish bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda.
Brighton klubi Ferguson bo‘yicha kelishuvlarga tayyor ekanligi aytilmoqda. Shuningdek, futbolchining maoshi butunlay Roma tomonidan qoplanadi.
Ferguson o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida West Ham klubida ijarada o‘ynagan. U yerda jami sakkizta o‘yinda maydonga tushgan, ammo o‘z hisobiga hech qanday gol yoki assist yozdirishga muvaffaq bo‘lmagan.
Transfermarkt mutaxassislari bu hujumchining bozor qiymatini 25 million yevro deb baholamoqda. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda va Roma jamoasining hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishi mumkin.

Рома хочет арендовать нападающего из Брайтона
Центральный нападающий команды Брайтон Эван Фергюсон может перейти в клуб Рома. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный журналист Фабрицио Романо. По данным источника, Рома продолжает переговоры по аренде 20-летнего ирландского футболиста.
Сообщается, что клуб Брайтон готов к соглашениям по Фергюсону. Также зарплата футболиста полностью будет покрыта Ромой.
Фергюсон играл в аренде в клубе Уэст Хэм во второй половине прошлого сезона. Там он вышел на поле в восьми матчах, но не смог записать на свой счет ни одного гола или ассиста.
Специалисты Transfermarkt оценивают рыночную стоимость этого нападающего в 25 миллионов евро. Ожидается, что этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста и может усилить атакующую линию команды Рома.