Yaqinda “PSJ” va “Bavariya” klublari Jahon klublar chempionatining chorak finalida uchrashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda jiddiy jarohat olish holati yuz berdi. “Bavariya” futbolchisi Jamal Musiala darvozabon Janluidji Donnarummaga to‘qnashuv natijasida jarohat oldi.
Bu voqea o‘yinning salbiy lahzalaridan biri bo‘ldi. Musiala chorshanba kuni Donnarummaning uch kun oldingi e’lon ostida izoh qoldirdi.
Unda “PSJ” darvozaboni “Bavariya” futbolchisiga sog‘lik tilagan edi. Musiala esa unga minnatdorchilik bildirib, “Rahmat, tashvishlanma, bu futbolning bir qismidir”, deb yozdi.
Ma’lum bo‘lishicha, 22 yoshli Jamal Musiala jarrohlik amaliyotidan o‘tgan. Uning tiklanish davri kamida to‘rt oy davom etadi.
Shu sababli u jamoaga yaqin vaqt ichida yordam bera olmasligi mumkin. Futbolchining sog‘ligi va tez sog‘ayishi uchun barcha zarur tibbiy choralar ko‘rilmoqda.

Мусиала поблагодарил Доннарумму, получил травму
Недавно клубы “ПСЖ” и “Бавария” встретились в четвертьфинале чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре произошел серьезный случай травмы. Игрок “Баварии” Jamal Musiala получил травму в результате столкновения с вратарем Джанлуиджи Доннаруммой.
Этот инцидент стал одним из негативных моментов матча. Мусиала в среду оставил комментарий под постом Доннаруммы, опубликованным три дня назад.
В нем вратарь “ПСЖ” пожелал здоровья футболисту “Баварии”. Мусиала же поблагодарил его, написав: “Спасибо, не переживай, это часть футбола”.
Известно, что 22-летний Jamal Musiala перенес хирургическую операцию. Его период восстановления продлится как минимум четыре месяца.
По этой причине он может не смочь помочь команде в ближайшее время. Для здоровья футболиста и его быстрого выздоровления принимаются все необходимые медицинские меры.