Zorin: Chempionlar Ligasi madhiyasi qaytadi
«Spartak» jamoasining yarim himoyachisi Daniil Zorin Chempionlar Ligasi madhiyasining «Lukoyl Arena» stadionida qayta yangrayotgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu madhiyaning yana eshitilishi uchun umid bor. Zorin so‘zlariga ko‘ra, Rossiya futboli xalqaro maydonga qaytgach, Chempionlar Ligasi madhiyasi yana «Lukoyl Arena»da yangraydi.
Shu bilan birga, u bu voqeaning albatta sodir bo‘lishiga ishonishini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, 2022 yil fevral oyidan boshlab rossiyalik jamoalar xalqaro musobaqalarda ishtirok etishdan chetlatilgan.
So‘nggi bor «Spartak» jamoasi 2021/22 yilgi mavsumda Yevrokuboklarda qatnashgan. Shu mavsumda ular Yevropa Ligasi 1/8 final bosqichiga yetib borgan, ammo sanksiyalar sababli keyingi o‘yinlarda ishtirok eta olmagan.
Bu holat rossiyalik futbolchilar va jamoalar uchun qiyin davr bo‘ldi. Hozirda esa xalqaro maydonga qaytish umidlari mavjud.

Зорин: Гимн Лиги чемпионов возвращается
Полузащитник команды «Спартак» Даниил Зорин высказал мнение о том, что гимн Лиги чемпионов снова звучит на стадионе «Лужники». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, есть надежда, что этот гимн снова будет слышен. По словам Зорина, когда российский футбол вернется на международную арену, гимн Лиги чемпионов снова зазвучит на «Лужниках».
При этом он подчеркнул, что верит, что это событие обязательно произойдет. Напоминаем, что с февраля 2022 года российские команды были отстранены от участия в международных турнирах.
В последний раз команда «Спартак» участвовала в еврокубках в сезоне 2021/22. В этом сезоне они дошли до 1/8 финала Лиги Европы, но из-за санкций не смогли участвовать в следующих играх.
Эта ситуация стала трудным периодом для российских футболистов и команд. В настоящее время есть надежды на возвращение на международную арену.