U «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida, murabbiyning talablari terma jamoada ham, «Dinamo»da ham bir xil ekanligini ta’kidladi. Bu talablar nafaqat futbol mahoratini oshirish, balki jismoniy holatni tiklash jarayonlariga ham tegishli ekanligini qayd etdi.
Eslatib o‘tamiz, Valeriy Georgiyevich o‘tgan oyning o‘rtalarida «Dinamo» bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan. Tomonlar o‘rtasida uch yil muddatga mo‘ljallangan uzoq muddatli mehnat shartnomasi imzolangan.
Ivan Sergeyev esa 4 iyul kuni «Dinamo» safiga qo‘shildi. 30 yoshli rossiyalik hujumchi Moskvadagi klub bilan 2028 yil o‘rtalarigacha amal qiladigan shartnoma imzoladi.

Сергеев Карпин открыто озвучил требования Динамо
Новый член команды «Динамо» в Москве Иван Сергейев высказал свои мысли о требованиях главного тренера Валерия Карпина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью телеканалу «Матч ТВ» он отметил, что требования тренера одинаковы как для сборной, так и для «Динамо». Эти требования касаются не только повышения футбольного мастерства, но и процессов восстановления физического состояния.
Напомним, Валерий Георгиевич был назначен главным тренером «Динамо» в середине прошлого месяца. Между сторонами был подписан долгосрочный трудовой контракт на три года.
Иван Сергейев присоединился к «Динамо» 4 июля. 30-летний российский нападающий подписал контракт с клубом, который будет действовать до середины 2028 года.