“Orenburg” jamoasi Rossiya premer-ligasida qolishga muvaffaq bo‘ldi, garchi ular 15-o‘rinda to‘g‘ridan-to‘g‘ri tushib ketishga loyiq deb topilgan bo‘lsa ham. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda qaror juma kuni Rossiya futbol ittifoqi ijroiya qo‘mitasi byurosining yig‘ilishida qabul qilindi. “RB Sport” jurnalistlari muhim ma’lumotni oshkor qildi.
“Orenburg”ning RPL tarkibiga kiritilishi haqidagi qaror bir ovozdan qabul qilingan. Shu bilan birga, ijroiya qo‘mitasi byurosining barcha a’zolari ishtirok etmagan.
Agar bu ma’lumot tasdiqlansa, Rossiya futbolida yana bir mojaro yuzaga kelishi mumkin. Yangi mavsum uchun 16-jamoani tanlash qarori juda muhokama qilinmoqda va ahamiyatlidir.
To‘liq bo‘lmagan byuro tarkibida qabul qilingan bunday qaror shubhalarni uyg‘otishi, parda ortidagi kelishuvlarga sabab bo‘lishi mumkin. Rossiya chempionati 18 iyuldan boshlanadi.

В Оренбурге раскрыты новые детали о включении в РПЛ
Команда "Оренбург" смогла остаться в Российской Премьер-Лиге, хотя была признана достойной прямого вылета на 15-м месте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Решение было принято в пятницу на заседании бюро исполкома Российского футбольного союза. Журналисты "RB Sport" раскрыли важную информацию.
Решение о включении "Оренбурга" в состав РПЛ было принято единогласно. При этом все члены бюро исполкома не принимали участие.
Если эта информация подтвердится, в российском футболе может возникнуть еще один скандал. Решение о выборе 16-й команды на новый сезон активно обсуждается и имеет большое значение.
Такое решение, принятое в неполном составе бюро, может вызвать сомнения и привести к закулисным договоренностям. Чемпионат России начнется 18 июля.