Mamlakat poytaxti “Spartak” klubining bosh direktori Oleg Malyishev “Akron” jamoasi hujumchisi Artyom Dzyuba transferi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba “Spartak”ning uzoq ro‘yxatida bo‘lmagan. Malyishev uzoq yillardan beri “Spartak” muxlisi sifatida Artyomni va uning klubdagi o‘yinlarini yaxshi eslaydi.
Ammo hozirgi tarkibda uning paydo bo‘lishi ehtimoli yo‘qligini ta’kidladi. O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida 36 yoshli Dzyuba 22 o‘yinda to‘qqizta gol urgan va yetti golli uzatma amalga oshirgan.
Uning amaldagi shartnomasi Tolyatti shahridagi “Akron” klubi bilan 2026 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Shu sababli, hozirda uning “Spartak”ga o‘tishi haqidagi gaplar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi.
Klub rahbariyati va transfer siyosati bunday o‘zgarishlarni jiddiy ko‘rib chiqmoqda, ammo hozircha Dzyubaning ismi ro‘yxatda yo‘q. Bu holat muxlislar va jamoa uchun aniq va tushunarli bo‘lishi kerak.

Руководитель Спартака Дзыбу опроверг слухи о трансфере
Генеральный директор клуба «Спартак» Олег Малышев сообщил о трансфере нападающего команды «Акрон» Артёма Дзюбы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Дзюба не находится в длинном списке «Спартака». Малышев хорошо помнит Артёма и его игры в клубе как давний болельщик «Спартака».
Однако он подчеркнул, что в текущем составе нет вероятности его появления. В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге 36-летний Дзюба забил девять голов и сделал семь голевых передач в 22 матчах.
Его действующий контракт с клубом «Акрон» из Тольятти рассчитан до середины 2026 года. Поэтому в настоящее время слухи о его переходе в «Спартак» не соответствуют действительности.
Руководство клуба и трансферная политика рассматривают такие изменения серьезно, но пока имя Дзюбы в списке отсутствует. Эта ситуация должна быть ясной и понятной для болельщиков и команды.