Spartak va Zenit futbolchilari kuch jihatidan farq qiladi
Moskva «Spartak» futbol klubi bosh direktori Oleg Malyishev «qizil-oqlar» va «Zenit» jamoalarining tarkibini taqqoslaganida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z mulohazasida ba’zi pozitsiyalarda «Spartak» futbolchilari «Zenit»ga nisbatan kuchliroq ekanini, ba’zi joylarda esa aksincha holat mavjudligini ta’kidladi. Malyishevning so‘zlari Sport24 nashri tomonidan keltirilgan.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida «Spartak» turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, «Zenit» ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritgan. Yangi mavsumning birinchi turida «Spartak» o‘z maydonida Mahachkala shahrining «Dinamo» jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin 19 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Shuningdek, «Zenit» o‘z maydonida 20 iyul kuni «Rostov» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Bu o‘yinlar yangi mavsumning boshlanishi sifatida katta ahamiyatga ega bo‘ladi. Har ikki jamoa muxlislari o‘z jamoalarining muvaffaqiyati uchun umid bildiradi.

Спартак и Зенит футболисты отличаются по силе
Генеральный директор московского футбольного клуба «Спартак» Олег Малышев высказал мнение о сравнении составов команд «красно-белых» и «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в некоторых позициях футболисты «Спартака» сильнее, чем «Зенит», а в некоторых местах ситуация наоборот. Слова Малышева приведены изданиями Sport24.
В прошлом сезоне «Спартак» занял четвертое место в турнирной таблице Российской Премьер-лиги, тогда как «Зенит» завоевал второе место. В первом туре нового сезона «Спартак» примет на своем поле команду «Динамо» из Махачкалы.
Эта игра состоится 19 июля. Также «Зенит» сыграет на своем поле против команды «Ростов» 20 июля.
Эти матчи будут иметь большое значение как начало нового сезона. Фанаты обеих команд надеются на успех своих команд.