Pori NN Bojenov bilan shartnomani bekor qildi
Pori NN klubi himoyachi Kirill Bojenov bilan shartnomani bekor qilganini e’lon qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi garov o‘yinlarida qatnashganlikda gumon qilingan va bu sababli katta mablag‘ yo‘qotib, katta qarzga botgani ma’lum bo‘ldi. Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, tomonlarning o‘zaro kelishuvi bilan shartnoma bekor qilingan.
Bojenov 2023 yilda Nijny Novgorod klubiga qo‘shilgan. U shu vaqt ichida jami 24 o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va ikki golga uzatma bergan.
Pori NN klubi playoff o‘yinlarida Sochi jamoasiga mag‘lub bo‘lgan, ammo Moskva viloyatidagi Ximki jamoasining liga tarkibidan chiqarilishi sababli RPLda qolgan. 2025/2026 yilgi mavsumning birinchi turida Nijny Novgorod jamoasi mamlakat chempioni Krasnodar jamoasi bilan o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin Pori NN klubining uy maydoni bo‘lgan stadionda “Rosatom” ko‘rgazmasi o‘tkazilishi munosabati bilan Kazan shahrida bo‘lib o‘tadi.

Pori NN Боженовым расторг контракт
Клуб Pori NN объявил о расторжении контракта с защитником Кириллом Боженовым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист был заподозрен в участии в договорных матчах, и стало известно, что он понес большие финансовые потери и оказался в значительном долгу. По информации пресс-службы клуба, контракт был расторгнут по взаимному соглашению сторон.
Боженов присоединился к клубу Нижний Новгород в 2023 году. За это время он сыграл в 24 матчах, забил один гол и сделал две голевые передачи.
Клуб Pori NN проиграл команде Сочи в плей-офф, однако остался в РПЛ из-за исключения команды Химки из лиги. В первом туре сезона 2025/2026 команда Нижний Новгород сыграет с чемпионом страны Краснодаром.
Этот матч пройдет в Казани на стадионе, который является домашним для клуба Pori NN, в связи с проведением выставки "Росатом".