Napoli klubi vakillari Liverpool jamoasiga Darvin Nunyes transferi amalga oshmasligi mumkinligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli jurnalist Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida yozdi. Manbalarning ma’lumotiga ko‘ra, Napoli klubi Udine jamoasining hujumchisi Lorenzo Lukkini sotib olish bo‘yicha kelishuvga yaqin turibdi.
Moliyaviy shartlar hisobga olinsa, Lukkini xarid qilish Nunyesni sotib olishdan ko‘ra foydaliroq ko‘rinadi. O‘tgan mavsumda 26 yoshli urugvaylik futbolchi jami 47 o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol urgan va 7 ta golga uzatma bergan.
Uning bozor qiymati taxminan 45 million yevroga teng. Hozirgi ma’lumotlarga ko‘ra, Darvin Nunyes Saudiya Arabistoni klublaridan biriga o‘tishi mumkinligi kutilmoqda.
Shu sababli Napoli jamoasi boshqa variantga ustunlik berayotgani aytilmoqda. Futbol bozorida bunday o‘zgarishlar tez-tez yuz beradi va klublar o‘z manfaatlarini inobatga olib qaror qabul qiladi.

Наполи отказался от покупки Нуньеса
Представители клуба Наполи сообщили команде Ливерпуль, что трансфер Дарвина Нуньеса может не состояться. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом известный журналист Фабрицио Романо написал на своей странице в социальных сетях. По информации источников, клуб Наполи близок к соглашению о покупке нападающего команды Удине Лоренцо Луккини.
С учетом финансовых условий, покупка Луккини кажется более выгодной, чем приобретение Нуньеса. В прошлом сезоне 26-летний уругваец провел 47 матчей, забил 7 голов и отдал 7 голевых передач.
Его рыночная стоимость составляет примерно 45 миллионов евро. По последним данным, ожидается, что Дарвин Нуньес может перейти в один из клубов Саудовской Аравии.
По этой причине сообщается, что команда Наполи отдает предпочтение другому варианту. Такие изменения на футбольном рынке происходят довольно часто, и клубы принимают решения, учитывая свои интересы.