Kornauhоv: Zabolotni Spartak kuchaytirish uchun olmagan
Sobiq Moskva CSKA jamoasi futbolchisi Oleg Kornauhоv markaziy hujumchi Anton Zabolotning Moskva “Spartak” jamoasiga kelishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotni “Spartak”ni chempionlik uchun kuchaytirish maqsadida emas, balki zaxira tarkibini to‘ldirish va o‘z vazifasini bajarish uchun sotib olishgan. Kornauhоvning aytishicha, u ayrim vaziyatlarda yordam berishi mumkin.
Anton Zabolot Moskva jamoasi bilan bir yillik shartnoma imzolagan. Uning oldingi jamoasi Podmoskovye “Ximki” bo‘lgan.
Yangi mavsumda Premyer-ligada “qizil-oq” jamoa o‘z maydonida Makhachkala “Dinamo” jamoasiga qarshi birinchi o‘yinni o‘tkazadi. Bu o‘yin “Spartak” uchun yangi mavsumdagi start hisoblanadi.
Jamoa yangi futbolchilar bilan kuchini oshirishga harakat qilmoqda. Shuningdek, jamoa muxlislari ham yangi mavsumdan umidvor.

Корнаухов: Заболотный не был взят в Спартак для усиления
Бывший игрок московского ЦСКА Олег Корнаухов высказался о переходе центрального нападающего Антона Заболотного в московский «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Заболотного купили не для усиления «Спартака» в борьбе за чемпионство, а для того, чтобы заполнить запасной состав и выполнять свои задачи. По словам Корнаухова, он может помочь в некоторых ситуациях.
Антон Заболотный подписал однолетний контракт с московской командой. Его предыдущей командой были подмосковные «Химки».
В новом сезоне в Премьер-лиге «красно-белые» проведут первый матч на своем поле против махачкалинского «Динамо». Эта игра станет стартом для «Спартака» в новом сезоне.