Spartak bosh direktori Promes holati haqida gapirdi
Oleg Malyishev, «Spartak» jamoasining bosh direktori, hujumchi Kvinsi Promesning holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda Niderlandiya fuqarosi bo‘lgan sobiq «qizil-oq» futbolchi vataniga ekstraditsiya qilindi. U yerda Promes ilgari ikki marta qamoq jazosiga hukm qilingan – bir yarim yil va olti yil muddatga.
Futbolchi bu qarorlarga apellyatsiya berdi. Hozirda u Niderlandiyada ekstraditsiya qilingan va sud jarayoni davom etmoqda.
Uning himoyachisi advokat tomonidan himoya qilinmoqda. Malyishevning so‘zlariga ko‘ra, bu holat juda achinarli, chunki u Promesning o‘yini juda yoqqan.
Eslatib o‘tamiz, Kvinsi Promes 2024 yil boshida «Spartak» bilan BAAda qishki yig‘inda bo‘lgan, biroq avtotransport hodisasiga aloqadorligi sabab Moskva jamoasiga qaytib kelolmagan. U BAAda bir yildan ortiq vaqt qolganidan keyin Niderlandiyaga ekstraditsiya qilindi.

Спартак генеральный директор поговорил о ситуации с Промесом
Олег Малышев, генеральный директор команды «Спартак», высказался о состоянии нападающего Квинси Промеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно бывший «красно-белый» футболист, являющийся гражданином Нидерландов, был экстрадирован на родину. Там Промес ранее был приговорен к двум срокам лишения свободы – полтора года и шесть лет.
Футболист подал апелляцию на эти решения. В настоящее время он экстрадирован в Нидерланды, и судебный процесс продолжается.
Его защищает адвокат. По словам Малышева, эта ситуация очень печальна, так как ему очень нравилась игра Промеса.
Напоминаем, что Квинси Промес в начале 2024 года находился на зимнем сборе «Спартака» в ОАЭ, но из-за своей причастности к дорожно-транспортному происшествию не смог вернуться в московскую команду. Он был экстрадирован в Нидерланды после того, как провел в ОАЭ более года.