Sobiq Moskva «Dinamo» jamoasi hujumchisi Yevgeniy Lutsenko Ivan Sergeyevning poytaxt klubi safiga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Sergeyevni tajribali, ishonchli o‘yinchi deb atadi va «Dinamo» jamoasiga yordam berishiga ishonch bildirdi. Lutsenko Sergeyevning o‘yini va xulq-atvorini yoqtirishini ta’kidladi.
Mutaxassisning fikricha, Sergeyev jamoaga kelishi bilan hujum chizig‘ida raqobat kuchayadi, bu esa ayniqsa Konstantin Tyukavin uchun foydali bo‘ladi. Sergeyev ushbu transfer oynasida «Krylya Sovetov» jamoasidan «Dinamo»ga o‘tdi.
O‘tgan RPL mavsumida 30 yoshli hujumchi 23 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 2 ta golli uzatmaga mualliflik qildi. Yangi mavsum ertaga, 18 iyul kuni «Dinamo» jamoasi «Baltika» bilan birinchi o‘yinni o‘tkazadi.

Луценко: Сергеев принесет силу Динамо
Бывший нападающий московского «Динамо» Евгений Луценко высказал свое мнение о переходе Ивана Сергеева в столичный клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал Сергеева опытным, надежным игроком и выразил уверенность, что он поможет команде «Динамо». Луценко отметил, что ему нравится игра и поведение Сергеева.
По мнению специалиста, приход Сергеева усилит конкуренцию в атакующей линии команды, что будет особенно полезно для Константина Тюкавина. Сергеев в этом трансферном окне перешел из команды «Крылья Советов» в «Динамо».
В прошлом сезоне РПЛ 30-летний нападающий провел 23 матча, забил 9 голов и сделал 2 голевые передачи. Новый сезон начнется завтра, 18 июля, когда команда «Динамо» проведет свой первый матч с «Балтикой».