«Nasaf» yangi mavsum oldidan tanishtiruv marosimini o‘tkazdi
Kecha Qarshi shahridagi Yoshlar markazida «Nasaf» futbolchilari va murabbiylari, muxlislar hamda Qashqadaryo viloyati hokimi Murotjon Berdialiyevich Azimov ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tadbir davomida jamoaning o‘tgan mavsumdagi yutuqlari esga olindi.
Viloyat hokimi Murotjon Azimov «Nasaf» klubining viloyat aholisi uchun naqadar muhim ekanini ta’kidlab, ularning har bir g‘alabasi muxlislarga yuqori kayfiyat ulashishini qayd etdi. Shuningdek, jamoaning yangi mavsumda ham sovrinlarni qo‘lga kiritishi va o‘tgan mavsum Superliga chempioni sifatida chempionlikni saqlab qolishi zarurligini ta’kidladi.
So‘zga chiqqan jamoa prezidenti, «Sho‘rtan gaz-kimyo majmuasi» bosh direktori barcha ishtirokchilarga minnatdorchilik bildirib, muxlislarning jamoa uchun katta kuch ekanini alohida e’tirof etdi. Aynan ularning qo‘llab-quvvatlashi va jamoaning jipsligi tufayli «Nasaf» o‘tgan mavsum orziqib kutilgan chempionlikni qo‘lga kiritgani ta’kidlandi. U yangi mavsumda ham asosiy maqsad chempionlikni qo‘lga kiritish ekanini bildirdi.
Jamoa afsonasi va tajribali murabbiyimiz Ro‘ziqul Berdiyev jamoaning katta yutuqlarga erishishi uchun barcha shart-sharoitlar yaratib berayotgan viloyat hokimligi hamda bosh homiy «Sho‘rtan gaz-kimyo majmuasi» rahbariyatiga minnatdorchilik bildirdi. U bildirilgan ishonchni oqlash uchun jamoa tinimsiz harakat qilishini ta’kidladi.
Shuningdek, so‘zga chiqqan Abduvohid Ne’matov hamda Superliganing so‘nggi yillardagi eng yaxshi to‘purarlaridan biri, «Nasaf» safida debyut qilgan Dragan Cheran ham muxlislar ishonchini oqlashga va’da berishdi.
Tadbir yakunida jamoaga yangi qo‘shilgan futbolchilarga o‘z raqamlariga ega futbolkalar tantanali ravishda topshirildi:

«Насаф» провел презентационную церемонию перед новым сезоном
Вчера в Молодежном центре города Карши состоялась встреча игроков и тренеров футбольного клуба «Nasaf», болельщиков, а также губернатора Кашкадарьинской области Муроджона Бердиалиевича Азимова.
В ходе мероприятия были вспомнены достижения команды в прошлом сезоне.
Губернатор области Муроджон Азимов подчеркнул, насколько важен клуб «Nasaf» для населения области, отметив, что каждая их победа дарит болельщикам хорошее настроение. Он также отметил, что команде необходимо завоевать трофеи в новом сезоне и сохранить чемпионство в качестве чемпиона Суперлиги прошлого сезона.
Выступивший президент команды, генеральный директор «Шортан газо-химического комплекса» выразил благодарность всем участникам и особо отметил, что поддержка болельщиков является большой силой для команды. Именно благодаря их поддержке и сплоченности команды «Nasaf» завоевал долгожданное чемпионство в прошлом сезоне. Он заявил, что основной целью в новом сезоне также является завоевание чемпионства.
Легенда команды и наш опытный тренер Розикула Бердиев выразил благодарность губернатору области и руководству главного спонсора «Шортан газо-химического комплекса» за создание всех условий для достижения больших успехов командой. Он отметил, что команда будет неустанно работать, чтобы оправдать оказанное доверие.
Также выступившие Абдувахид Нематов и один из лучших бомбардиров последних лет в Суперлиге, дебютировавший в составе «Nasaf» Драган Черан, пообещали оправдать доверие болельщиков.