Mashhur murabbiy Joze Mourinyo «Roma» klubida ishlagan davrini iliq xotiralar bilan esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik mutaxassis 2022 va 2023 yillarda Rim jamoasi bilan Yevropa konferensiyalar ligasi va Yevropa ligasi finaliga chiqqan. Birinchi finalda «Roma» «Feyenoord» jamoasini mag‘lub etdi, ikkinchisida esa «Sevilya»ga imkoniyatni boy berdi.
Mourinyo o‘z intervyusida «Inter» bilan barcha sovrinlarni qo‘lga kiritganini aytib o‘tgan, biroq «Roma»da ishlash unga katta zavq bag‘ishlaganini ta’kidlagan. U jamoani birlashtirishga muvaffaq bo‘lganini, muxlislarni qaytarib olganini va bu jarayon uning uchun juda muhim bo‘lganini bildirgan.

Моуринью: Работа в Роме принесла мне большое удовольствие
Знаменитый тренер Жозе Моуринью тепло вспомнил о времени, проведенном в клубе «Рома». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальский специалист вышел с командой из Рима в финал Лиги конференций и Лиги Европы в 2022 и 2023 годах. В первом финале «Рома» одержала победу над командой «Фейеноорд», а во втором упустила возможность против «Севильи».
В своем интервью Моуринью отметил, что с «Интером» он завоевал все трофеи, однако работа в «Роме» принесла ему большое удовольствие. Он заявил, что смог объединить команду, вернуть болельщиков, и этот процесс был для него очень важен.