Torpedo futbolchilari ligadan tushish og‘irligini tan oldi
Moskva «Torpedo» jamoasi futbolchisi Artur Galoyan sudyalar bilan bog‘liq mojaro sabab jamoa PARI Ligasi darajasiga tushirilgandan keyingi ruhiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday voqealar tez unutulmaydi. Galoyan jamoada nisbatan yaqinda bo‘lsa-da, futbolchilar Rossiya Premer Ligasiga chiqishni istashlarini ta’kidladi.
Ba’zi futbolchilarda hali ham achchiq taassurotlar saqlanib qolgan bo‘lishi mumkin, ammo hammasi yaxshi bo‘ladi, dedi u «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunida «Torpedo» Rossiya ikkinchi darajadagi ligasida ikkinchi o‘rinni egallagan va ikki mavsumdan so‘ng elit liga darajasiga qaytgan edi.
PARI Ligasining birinchi turida «Torpedo» o‘z maydonida «Chelyabinsk» jamoasiga 2:3 hisobida imkoniyatni boy berdi. Jamoa keyingi o‘yinlarda muvaffaqiyat qozonishga harakat qilmoqda.

Футболисты "Торпедо" признали тяжесть падения из лиги
Игрок московского «Торпедо» Артур Галоян высказался о моральном состоянии команды после того, как она была понижена в классе в PARI Лиге из-за конфликта с судьями. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, такие события быстро не забываются. Хотя Галоян недавно присоединился к команде, игроки подчеркнули, что хотят вернуться в Российскую Премьер-Лигу.
Некоторые футболисты могут все еще хранить горькие впечатления, но все будет хорошо, сказал он в интервью телеканалу «Матч ТВ». Напомним, что по итогам прошлого сезона «Торпедо» заняло второе место во второй лиге России и вернулось в элитный дивизион после двух сезонов.
В первом туре PARI Лиги «Торпедо» на своем поле упустило возможность, проиграв команде «Челябинск» со счетом 2:3. Команда старается добиться успеха в следующих матчах.