Smolov: Karpin haqida fikrim ijobiy va aniq
Rossiya terma jamoasi va Moskva “Dinamo” jamoasining sobiq futbolchisi Fyodor Smolov “oq-ko‘k” jamoasining hozirgi bosh murabbiyi Valeriy Karpin haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Smolov Karpinga nisbatan juda ijobiy munosabatda ekanini ta’kidladi. U terma jamoada Karpin bilan ishlash imkoniga ega bo‘lganini va bu uning uchun yangi kashfiyot bo‘lganini aytdi.
Avval uning intervyularidan boshqacha taassurot uyg‘ongan bo‘lsa-da, birga ishlagach, fikri to‘liq o‘zgarganini ta’kidladi. Bu haqda u BetBoom Sports YouTube-kanalida so‘zlab berdi.
Shuningdek, Smolov agar “Dinamo” birinchi turda “Baltika”ga qarshi o‘ynagandek o‘yin uslubini davom ettirsa, jamoaning chempionlikka erishish imkoniyati bo‘lmasligini bildirdi. Valeriy Karpin iyundan beri poytaxt jamoasining bosh murabbiyi sifatida faoliyat yuritmoqda va shu bilan birga milliy terma jamoani ham boshqarib kelmoqda.

Смолов: Мое мнение о Карпине положительное и ясное
Бывший футболист сборной России и московского «Динамо» Фёдор Смолов высказал своё мнение о нынешнем главном тренере «бело-голубых» Валерии Карпине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Смолов отметил, что у него очень положительное отношение к Карпину. Он сказал, что имел возможность работать с Карпиным в сборной, и это стало для него новым открытием.
Хотя ранее у него сложилось иное впечатление от его интервью, после совместной работы мнение полностью изменилось. Об этом он рассказал на YouTube-канале BetBoom Sports.
Также Смолов заявил, что если «Динамо» продолжит играть в том же стиле, как в первом туре против «Балтики», у команды не будет шансов на чемпионство. Валерий Карпин с июня работает в качестве главного тренера столичной команды и одновременно управляет национальной сборной.