Smolov: Pinyayev CSKAga o‘tmaslikda haqlidir
Sobiq “Lokomotiv” hujumchisi Fyodor Smolov Sergey Pinyayevning CSKAga o‘tmaslik qarorini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
CSKA jamoasi Pinyayev uchun 900 million rubl miqdorida jarima to‘lashga tayyor bo‘lsa-da, futbolchi bu taklifni qabul qilmagan. Smolov yosh yarim himoyachining tanlovini to‘liq qo‘llab-quvvatlashini bildirdi va Rossiya Premer Ligasi doirasida klubdan klubga o‘tishning ma’nosi yo‘qligini ta’kidladi.
U aytishicha, bu gap CSKA jamoasiga qarshi tanqid emas, balki shunchaki mantiqiy mulohaza. Smolovning so‘zlariga ko‘ra, Galaktionov futboli Pinyayevning eng yaxshi sifatlarini ochib beradi va u uchun CSKAdagi “romboid” tizimida o‘ynashning hojati yo‘q.
Bu fikrlar Smolov tomonidan BetBoom Sports YouTube-kanalida berilgan podkastda aytilgan. Umuman olganda, futbolchi o‘zining kelajagi va o‘yin uslubiga mos keladigan jamoada qolishni afzal ko‘rmoqda.

Смолов: Пиняев прав, что не переходит в ЦСКА
Бывший нападающий "Локомотива" Фёдор Смолов прокомментировал решение Сергея Пиняева не переходить в ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя команда ЦСКА была готова заплатить штраф в размере 900 миллионов рублей за Пиняева, футболист не принял это предложение. Смолов заявил, что полностью поддерживает выбор молодого полузащитника и подчеркнул, что переход от клуба к клубу в рамках Российской Премьер-Лиги не имеет смысла.
По его словам, это не критика в адрес команды ЦСКА, а просто логическое размышление. По словам Смолова, футбол Галaktionov раскрывает лучшие качества Пиняева, и ему не нужно играть в "ромбоидной" системе ЦСКА.
Эти мысли были высказаны Смоловым в подкасте на YouTube-канале BetBoom Sports. В целом, футболист предпочитает оставаться в команде, которая соответствует его будущему и стилю игры.