Manchester Yunayted Martinesni ijaraga ololmadi
Manchester Yunayted jamoasi darvozabonlar safini kuchaytirish maqsadida 32 yoshli argentinalik darvozabon Emiliano Martinesni ijaraga olish bo‘yicha Aston Villa klubiga so‘rov yubordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq All About Argentina manbasiga tayangan holda TyC Sports xabariga ko‘ra, Birmingham klubi Manchester Yunaytedning taklifini darhol rad etdi va shartlarni hatto ko‘rib chiqmadi. Oldinroq ommaviy axborot vositalarida Aston Villa Martinesni faqat to‘liq transfer asosida sotishga tayyorligi aytilgan edi.
Uning transfer qiymati taxminan 47 million yevroni tashkil etadi. Klub uchun esa vaqtinchalik ijaraga berish qiziq emas.
Shunday qilib, Manchester Yunayted darvozabonlar liniyasini kuchaytirish bo‘yicha rejasini amalga oshira olmadi. Aston Villa esa faqat yirik miqdordagi to‘lov evaziga futbolchini sotishga tayyor ekanligini ma’lum qildi.
Bu holat jamoalar o‘rtasidagi kelishuvning murakkabligini ko‘rsatadi. Futbol olamida transferlar ko‘pincha shunday murakkab jarayonlar orqali amalga oshiriladi.

Манчестер Юнайтед не смог арендовать Мартинеса
Команда Манчестер Юнайтед отправила запрос клубу Астон Вилла на аренду 32-летнего аргентинского вратаря Эмилиано Мартинеса с целью усиления линии вратарей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако, ссылаясь на источник All About Argentina, TyC Sports сообщает, что клуб из Бирмингема сразу же отклонил предложение Манчестер Юнайтед и даже не рассмотрел условия. Ранее в СМИ говорилось, что Астон Вилла готова продать Мартинеса только на условиях полного трансфера.
Его трансферная стоимость составляет примерно 47 миллионов евро. Для клуба аренда не представляет интереса.
Таким образом, Манчестер Юнайтед не смог реализовать свой план по усилению линии вратарей. Астон Вилла же заявила, что готова продать футболиста только за крупную сумму.
Эта ситуация демонстрирует сложность соглашений между клубами. В мире футбола трансферы часто осуществляются через такие сложные процессы.