Manchester Yunayted Donnarummani sotib olmoqchi
Manchester Yunayted jamoasiga kuch qo‘shish maqsadida Janluidji Donnarumma nomzodi kiritildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Caught Offside manbasi xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, italiyalik darvozabon hozirgi asosiy darvozabon Andre Onana o‘rnini to‘ldirish uchun Manchester Yunayted tomonidan sotib olinishi mumkin.
Tez orada Manchester Yunayted va Parij Sen-Jermen klublari o‘rtasida rasmiy muzokaralar boshlanishi kutilmoqda. Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Donnarumma va Parij Sen-Jermen rahbariyati o‘rtasidagi shartnomani uzaytirish bo‘yicha muzokaralar to‘xtab qolgan.
PSG darvozabonning moliyaviy talablarini qondira olmayapti. Klub va futbolchi o‘rtasidagi amaldagi kelishuv keyingi yozda yakunlanadi.
O‘tgan mavsumda Donnarumma barcha turnirlarda jami 47 ta o‘yinda maydonga tushdi. Shulardan 17 tasida darvozasi daxlsiz qolgan.

Манчестер Юнайтед хочет купить Доннарумму
В команду Манчестер Юнайтед был внесен кандидатура Джанлуиджи Доннаруммы с целью усиления. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает источник Caught Offside. По информации источника, итальянский вратарь может быть приобретен Манчестер Юнайтед для замены текущего основного вратаря Андре Онаны.
Скоро ожидается начало официальных переговоров между Манчестер Юнайтед и Париж Сен-Жермен. Ранее стало известно, что переговоры о продлении контракта между Доннаруммой и руководством Париж Сен-Жермен приостановлены.
ПСЖ не может удовлетворить финансовые требования вратаря. Существующее соглашение между клубом и игроком истекает следующим летом.
В прошлом сезоне Доннарумма сыграл в 47 матчах во всех турнирах. Из них в 17 матчах его ворота остались неприкосновенными.