Dzyuba: Spartak menga kuch va tajriba berdi
Tolyattining «Akron» jamoasi hujumchisi Artyom Dzyuba o‘zining o‘yin uslubi va xulq-atvoriga Spartak jamoasida o‘tkazgan davri qanday ta’sir ko‘rsatgani haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi hozirgacha o‘yinga bo‘lgan ishtiyoqini yo‘qotmaganini, shuningdek, yosh futbolchilarga yordam berishini ta’kidladi. U aytishicha, uning hayoti hanuzgacha futbol atrofida aylanadi.
Farzandlari tug‘ilgach, albatta, futbol ikkinchi darajaga chiqdi, lekin u o‘zini «Spartak»da o‘ynagan yosh yigit sifatida saqlab qolgan. Unga o‘sha jamoada berilgan ko‘nikmalar va tajriba doimo uning ichida yashaydi.
Shu bilan birga, Dzyuba ko‘p yillarini «Zenit» jamoasida o‘tkazdi va hozirda «Akron» sharafini himoya qilmoqda. Yaqinda bo‘lib o‘tgan ikkinchi tur o‘yinida u «Sochi»ga qarshi o‘yinda dubllik qilish imkoniyatiga ega bo‘ldi, ammo penalti zarbasini amalga oshira olmadi va faqat bitta gol urdi.
Shu o‘yinda «Akron» o‘z raqibini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu natija jamoaning kuchli qiyofasini ko‘rsatadi va Dzyuba hamon o‘zining tajribasi bilan jamoaga katta yordam bermoqda.

Дзюба: Спартак дал мне силу и опыт
Нападающий тольяттинского «Акрона» Артем Дзюба рассказал, как его стиль игры и поведение были под влиянием времени, проведенного в команде «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что до сих пор не потерял интерес к игре, а также помогает молодым футболистам. По его словам, его жизнь по-прежнему вращается вокруг футбола.
После рождения детей, конечно, футбол отошел на второй план, но он сохранил себя как молодого парня, игравшего в «Спартаке». Умения и опыт, полученные в той команде, всегда будут жить в нем.
При этом Дзюба провел много лет в команде «Зенит» и сейчас защищает честь «Акрона». В недавнем матче второго тура он имел возможность сделать дубль в игре против «Сочи», но не смог реализовать пенальти и забил только один гол.
В этом матче «Акрон» одержал победу над соперником со счетом 4:0. Этот результат демонстрирует сильный облик команды, и Дзюба по-прежнему оказывает значительную помощь команде своим опытом.