Moskva markaziy armiyasi jamoasi Kolumbiyalik futbolchi Daniyel Ruis Riverani o‘z tarkibiga qo‘shmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda "Milyonarios" klubida o‘ynaydi. Bu haqda jurnalist Pipe Sierra ma’lum qilgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Moskva jamoasi rahbariyati kolumbiyalik klub bilan muzokaralarni boshlagan. "Milyonarios" futbolchini 3-4 million yevro atrofida baholamoqda.
Shu bilan birga, CSKA ijaraga olish va keyinchalik sotib olish huquqini saqlab qolishni taklif qilmoqda. Moskva jamoasi futbolchining yarimhimoya va hujum chiziqlarining bir necha pozitsiyasini qoplay olish qobiliyatini e’tiborga olmoqda.
Daniyel Ruis Rivera 2022 yildan buyon Kolumbiya chempionatida ishtirok etmoqda. Joriy mavsumda u 26 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va uchta golga assistentlik qildi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 23 yoshli futbolchining transfer qiymati 1,4 million yevro atrofida baholanmoqda. Bu o‘yinchi CSKA uchun muhim kuch bo‘lishi mumkin.

ЦСКА хочет купить Даниэля Руиса Риверу
Команда Центрального армейского клуба Москвы хочет подписать колумбийского футболиста Даниэля Руиса Риверу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время он играет в клубе "Мильонариос". Об этом сообщил журналист Пайп Сьерра.
Согласно информации, руководство московской команды начало переговоры с колумбийским клубом. "Мильонариос" оценивает футболиста в 3-4 миллиона евро.
При этом CSKA предлагает взять игрока в аренду с правом последующего выкупа. Московская команда учитывает способность футболиста закрывать несколько позиций в полузащите и атаке.
Даниэль Руис Ривера участвует в чемпионате Колумбии с 2022 года. В текущем сезоне он вышел на поле в 26 матчах, забил три гола и сделал три голевые передачи.
Согласно данным Transfermarkt, трансферная стоимость 23-летнего футболиста оценивается в около 1,4 миллиона евро. Этот игрок может стать важной силой для CSKA.