Yuventus jamoasi yarim himoyachisi Duglas Luisning Angliyaning Nottingem Forest klubiga o‘tishi ehtimoldan yiroq. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nottingem Forest rahbariyati braziliyalik futbolchini ijaraga olib, keyinchalik uni to‘liq xarid qilish imkoniyatini ko‘rib chiqdi. Shartnoma shartlariga ko‘ra, ayrim holatlar yuzaga kelsa, futbolchini sotib olish majburiyati ham yuzaga kelishi mumkin edi.
Biroq, Yuventus klubi bu taklifni rad etdi, chunki ular 27 yoshli yarim himoyachini zudlik bilan sotish niyatida. Nottingem Forest esa futbolchini to‘g‘ridan-to‘g‘ri xarid qilishga rozi emas.
Eslatib o‘tamiz, Duglas Luis o‘tgan yil yoz faslida Aston Villadan Yuventusga o‘tgan edi. Uning transferi 50 million yevrodan ortiq summaga baholangan.
Hozirda esa futbolchining qiymati nufuzli Transfermarkt portali mutaxassislari tomonidan 30 million yevroga teng deb baholanmoqda. Shu sababli, ikki klub o‘rtasida futbolchi transferi bo‘yicha kelishuvga erishilmagan.

Ювентус отклонил предложение о аренде Дугласа Луиса
Команда Ювентус не рассматривает возможность перехода полузащитника Дугласа Луиса в английский клуб Ноттингем Форест. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство Ноттингем Форест рассматривало возможность аренды бразильского футболиста с последующим правом выкупа. По условиям контракта, в некоторых случаях могла возникнуть обязательность покупки футболиста.
Однако клуб Ювентус отклонил это предложение, так как они намерены срочно продать 27-летнего полузащитника. Ноттингем Форест же не согласен на прямую покупку футболиста.
Напомним, что Дуглас Луис перешел в Ювентус из Астон Виллы прошлым летом. Его трансфер был оценен более чем в 50 миллионов евро.
В настоящее время стоимость футболиста оценивается специалистами авторитетного портала Transfermarkt в 30 миллионов евро. Поэтому соглашение о трансфере футболиста между двумя клубами не было достигнуто.