Smolov: “Baltika”ning “Spartak” ustidan g‘alabasini e’tirof etdi
Moskvadagi “Dinamo”, Maxachkaladagi “Anji” va “Krasnodar” klublarining sobiq hujumchisi Fyodor Smolov Rossiya Premyer ligasining ikkinchi turi doirasida bo‘lib o‘tgan “Spartak” hamda Kaliningradning “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv natijasiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumot uchun, Andrey Talalayev boshchiligidagi “Baltika” jamoasi “Spartak”ni yirik hisobda mag‘lub etdi. Uchrashuv 3:0 hisobida yakunlandi.
Fyodor Smolovning ta’kidlashicha, “Baltika” jamoasi yaxshi o‘yin ko‘rsatdi va to‘rt ochko jamg‘ardi. Uning so‘zlariga ko‘ra, maydondagi kurashda “Baltika” futbolchilari o‘zini ko‘rsatdi va ular mavsum davomida yuqori o‘rinlar uchun kurashishga tayyor ekanini namoyon etdi.
Smolovning fikriga ko‘ra, aynan “Baltika” futbolchilari bu bahsda tashabbuskor bo‘ldi. Hozirda “Baltika” ikki tur natijasiga ko‘ra to‘rt ochko to‘plab, uchinchi o‘rinda bormoqda.
“Spartak” esa uch ochko bilan turnir jadvalida o‘ninchi pog‘onani egallab turibdi. Keyingi turda “Spartak” safarda “Akron” jamoasiga qarshi bahs olib boradi.

Смолов: “Балтика” победу над “Спартаком” признал
Нападающий московского “Динамо”, махачкалинского “Анжи” и “Краснодара” Фёдор Смолов высказал своё мнение о результате матча между командами “Спартак” и “Балтика” из Калининграда, который прошёл в рамках второго тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для справки, команда “Балтика” под руководством Андрея Талалаева крупно обыграла “Спартак”. Матч завершился со счётом 3:0.
По словам Фёдора Смолова, команда “Балтика” показала хорошую игру и набрала четыре очка. По его словам, футболисты “Балтики” проявили себя в борьбе на поле и продемонстрировали готовность бороться за высокие места в течение сезона.
Согласно мнению Смолова, именно футболисты “Балтики” были инициативными в этом матче. В настоящее время “Балтика” с четырьмя очками занимает третье место по итогам двух туров.
“Спартак” же с тремя очками находится на десятом месте в турнирной таблице. В следующем туре “Спартак” сыграет на выезде против команды “Акрон”.