Ural Rodinani mag‘lub etib, peshqadamlikni mustahkamladi
Ural futbol jamoasi PARI Ligasi uchinchi turida Rodina jamoasini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ural bungacha ikki o‘yinda ketma-ket g‘alaba qozongan va turnir jadvalida peshqadamlik qilayotgan edi. Uchrashuv boshida Yuriy Jeleznov chap qanotdan markazga harakat qilgan holda ikki himoyachini aldab o‘tdi va uzoq burchak tomon zarba berdi, biroq darvoza to‘rini nishonlay olmadi.
Artyom Maksimenko jarima maydonida Pape Guye to‘pig‘idan to‘p olib, chap oyog‘i bilan uzoq burchakka zarba yo‘lladi, biroq darvozabon xavfni bartaraf etdi. Martin Sekulich o‘ng qanotda raqib himoyachisini aldab, yaqin burchakka zarba berdi, biroq to‘p ustunga tegib, darvoza chizig‘i bo‘ylab harakatlandi va gol bo‘lmadi.
O‘yinning 43-daqiqasida Jeleznov jarima zarbasidan uzoq ustunga uzatma berdi. Matvey Bardachyov himoyachilar orasidan chiqib, to‘pni darvoza to‘sig‘i ostiga yo‘lladi va hisob ochildi – 1:0.
Ikkinchi bo‘limda Artyom Biryukov chap qanotdan uzatilgan to‘pni qabul qilib, yaqin burchakka zarba berdi, biroq to‘p Silviy Begichga tegib, ustunga chiqdi. 51-daqiqada Jeleznov yana jarima zarbasidan uzatma berdi.
To‘p Guye orqali Sekulichga yetib bordi. U darvozabon maydonidan darvoza to‘sig‘iga zarba berdi, to‘p Begichga tegib, yana Sekulichga qaytdi va bu safar u to‘pni darvozaga joyladi – 2:0.
Uchrashuv oxirida Maksimenko o‘ng qanotda Bardachyovni aldab, yaqin burchakka zarba berdi. To‘p ustundan uzoq ustunga o‘tib ketdi va Artyom Kontsevoy uni darvozaga yo‘lladi – 2:1.
Ural uchrashuv yakuniga ko‘ra 9 ochko bilan turnir jadvalida yakka peshqadam bo‘lib turibdi. Rodina jamoasi esa faqat bir ochko jamg‘ardi.
O‘yinda Bardachyov va Sekulich Ural safida, Kontsevoy esa Rodina jamoasi safida gol muallifi bo‘ldi.

Урал победил Родину и укрепил лидерство
Футбольная команда Урал приняла команду Родина в третьем туре Лиги ПАРИ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Урал до этого выиграл два матча подряд и занимал первое место в турнирной таблице. В начале встречи Юрий Железнов, обыграв двух защитников, двинулся с левого фланга к центру и нанес удар в дальний угол, но не попал в ворота.
Артем Максименко, получив мяч от Папе Гуэ в штрафной площади, нанес удар левой ногой в дальний угол, но вратарь справился с угрозой. Мартин Секулич, обыграв защитника на правом фланге, нанес удар в ближний угол, но мяч попал в штангу и прошел вдоль линии ворот, не став голом.
На 43-й минуте Железнов сделал передачу с штрафного удара на дальнюю штангу. Матвей Бардачев, выйдя из-за защитников, отправил мяч под перекладину, и счет открылся – 1:0.
Во втором тайме Артем Бирюков, приняв мяч на левом фланге, нанес удар в ближний угол, но мяч попал в Сильвия Бегича и ушел на штангу. На 51-й минуте Железнов снова сделал передачу с штрафного удара.
Мяч дошел до Секулича через Гуэ. Он нанес удар в ворота с линии вратарской, мяч попал в Бегича, вернулся к Секуличу, и на этот раз он отправил мяч в ворота – 2:0.
В конце встречи Максименко, обыграв Бардачева на правом фланге, нанес удар в ближний угол. Мяч перелетел через штангу, и Артем Концевой отправил его в ворота – 2:1.
Урал по итогам матча занимает первое место в турнирной таблице с 9 очками. Команда Родина же набрала всего одно очко.