Pavel Mamaev: Rossiya futbolida jiddiy muammo yo‘q
Sobiq futbolchi Pavel Mamaev o‘z faoliyati davomida Rossiyaning turli klublarida, jumladan, Moskva CSKAsi, Krasnodar, Rostov va boshqa jamoalarda o‘ynagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining so‘nggi intervyusida Rossiya futboli haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Mamaevning aytishicha, Rossiya futbolida global muammolar yo‘q.
Uning fikriga ko‘ra, hozirgi vaqtda mamlakat futboli yaxshi holatda va jiddiy kamchiliklar mavjud emas. Mamaev, agar kichik muammolar bor bo‘lsa, bu masalalarni mutaxassislar hal qilishi kerakligini ta’kidladi.
U, shuningdek, kimdir Rossiya futbolida muammolar bor deb aytsa, bu gapga qo‘shilmasligini bildirdi. Ma’lumot uchun, Pavel Mamaev 2021 yilda futbolchilik faoliyatini yakunlaganini rasman e’lon qilgan.
U faoliyatidagi so‘nggi uchrashuvni Moskva viloyatining Ximki jamoasi safida o‘tkazgan. Shu bilan birga, Mamaev o‘z vaqtida Aleksandr Kokorin va uning ukasi Kirill bilan birga huquqbuzarlik ishi bo‘yicha ham tilga olingan.
Ular Moskvadagi bir kafeda davlat xizmatchisiga hujum qilganlikda gumon qilingan. Hozirda Pavel Mamaev faol futbolchilikdan chetga chiqqan va o‘zining keyingi faoliyati haqida aniq ma’lumot yo‘q.

Павел Мамаев: В российском футболе нет серьезных проблем
Бывший футболист Павел Мамаев на протяжении своей карьеры играл в различных клубах России, включая московское ЦСКА, Краснодар, Ростов и другие команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем последнем интервью он высказал свои мысли о российском футболе. По словам Мамаева, в российском футболе нет глобальных проблем.
По его мнению, в настоящее время футбол в стране находится в хорошем состоянии и серьезных недостатков нет. Мамаев подчеркнул, что если есть небольшие проблемы, их должны решать специалисты.
Он также заявил, что не согласен с теми, кто говорит о проблемах в российском футболе. Для справки, Павел Мамаев официально объявил о завершении своей футбольной карьеры в 2021 году.
Он провел свой последний матч в составе команды Химки Московской области. При этом Мамаев также упоминался в связи с делом о правонарушении вместе с Александром Кокориным и его братом Кириллом.
Их подозревали в нападении на государственного служащего в кафе в Москве. В настоящее время Павел Мамаев отошел от активного футбольного участия и нет точной информации о его дальнейшей деятельности.