"Liverpul" jamoasining hujumkor yarim himoyachisi Florian Virtz futbolchilik faoliyati davomida birga o‘ynagan eng yaxshi futbolchi kimligini aytib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli germaniyalik futbolchi 2024 yilning iyul oyida Leverkuzenning "Bayer" klubidan Angliyaning kuchli jamoasiga ko‘chib o‘tdi. Shunga qaramay, u eng kuchli jamoadoshi bilan Germaniya terma jamoasida birga o‘ynagan.
Virtzning so‘zlariga ko‘ra, u birga o‘ynagan eng yaxshi futbolchi Toni Kroos bo‘lgan. Florian Virtz bu haqda o‘z fikrini bildirar ekan, Toni Kroosni alohida ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Toni Kroos 2024 yilning yozida futbolchilik faoliyatini yakunladi. U so‘nggi o‘n yil davomida Madridning "Real" jamoasida to‘p surdi va ko‘plab sovrinlarni qo‘lga kiritdi.
Florian Virtz esa 2021 yilda ilk bor Germaniya terma jamoasida debyut qilgan va shu vaqtga qadar jamoa safida 31 ta o‘yin o‘tkazgan. U yosh bo‘lishiga qaramay, terma jamoaning asosiy futbolchilaridan biri bo‘lib kelmoqda.

Флориан Вирц назвал своим лучшим товарищем по команде Тони Крооса
"Ливерпуль" нападающий полузащитник Флориан Вирц рассказал, кто был его лучшим партнером по команде за время его футбольной карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний немецкий футболист в июле 2024 года перешел из клуба "Байер" Леверкузен в сильную команду Англии. Тем не менее, он играл вместе с самым сильным партнером в сборной Германии.
По словам Вирца, лучшим футболистом, с которым он играл, был Тони Кроос. Флориан Вирц, высказывая свое мнение, особо отметил Тони Крооса.
Для справки, Тони Кроос завершил свою футбольную карьеру летом 2024 года. В течение последних десяти лет он выступал за мадридский "Реал" и завоевал множество трофеев.
Флориан Вирц дебютировал в сборной Германии в 2021 году и с тех пор провел 31 матч за команду. Несмотря на свою молодость, он продолжает быть одним из ключевых игроков сборной.