Safonov: Cherchesov “Axmat” uchun eng yaxshi murabbiy nomzodi
Mashhur sport agenti Aleksey Safonov “Axmat” futbol klubiga murabbiy sifatida Stanislav Cherchesov kelishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq Rossiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov Grozniy klubidan taklif bo‘lganini tasdiqlagan edi. Safonovning aytishicha, Cherchesov va Storojukning murabbiylik darajasini solishtirganda, Stanislav Salamovich ancha yuqori tajribaga ega.
U Cherchesovni kuchli murabbiy deb atab, “Agar Cherchesov rozi bo‘lsa, bu “Axmat” uchun katta yutuq bo‘ladi”, deya ta’kidladi. Safonov, shuningdek, Cherchesovning klubdagi vaziyatga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi mumkinligini, butun respublika jamoa manfaati uchun harakat qilishini aytdi.
Uning fikriga ko‘ra, Cherchesovning yetakchilik qobiliyati va xarizmasi klubda muhim rol o‘ynashi mumkin. Ma’lumot uchun, shu hafta “Axmat” futbol klubi Aleksandr Storojuk bilan shartnomasini bekor qilganini e’lon qildi.
Storojuk boshchiligida jamoa joriy mavsumda o‘tkazilgan to‘rt o‘yinning barchasida mag‘lubiyatga uchradi. Klub hozirda yangi murabbiy izlash bilan band.

Сафонов: Черчесов — лучший кандидат на пост тренера "Ахмата"
Известный спортивный агент Алексей Сафонов высказал свое мнение о вероятности прихода Станислава Черчесова в качестве тренера футбольного клуба «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее бывший главный тренер сборной России Станислав Черчесов подтвердил, что получил предложение от грозненского клуба. По словам Сафонова, если сравнивать уровень тренерской квалификации Черчесова и Сторожука, то Станислав Саламович обладает значительно большим опытом.
Он назвал Черчесова сильным тренером и подчеркнул: «Если Черчесов согласится, это будет большое достижение для «Ахмата»». Сафонов также отметил, что Черчесов может положительно повлиять на ситуацию в клубе и будет действовать в интересах всей республики.
По его мнению, лидерские качества и харизма Черчесова могут сыграть важную роль в клубе. Для справки, на этой неделе футбольный клуб «Ахмат» объявил о расторжении контракта с Александром Сторожуком.
Под руководством Сторожука команда потерпела поражение во всех четырех матчах, проведенных в текущем сезоне. Клуб сейчас занят поиском нового тренера.